Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Karnawałowe szaleństwo, msza dla seniorów i koncert dla Krzysia w Jodłowej

Środa, 07 Luty 2018

Karnawałowe szaleństwo, msza dla seniorów i koncert dla Krzysia w Jodłowej
Karnawałowe szaleństwo, msza dla seniorów i koncert dla Krzysia w Jodłowej Karnawałowe szaleństwo, msza dla seniorów i koncert dla Krzysia w Jodłowej 18_biw_zim_jod_10 (copy) Karnawałowe szaleństwo, msza dla seniorów i koncert dla Krzysia w Jodłowej Karnawałowe szaleństwo, msza dla seniorów i koncert dla Krzysia w Jodłowej

W dniach 26-28 stycznia 2018 r. zuchy z 3 Gromady Zuchowej „Szare Wiewiórki” i harcerze z Próbnej Drużyny Harcerskiej z Jodłowej spotkali się na biwaku w Szkole Podstawowej nr 1 w Jodłowej. Cały weekend wypełniony był ciekawymi zajęciami i wydarzeniami.

W piątek po zakwaterowaniu odbył się apel i świeczkowisko „Lubimy wspólnie bawić się”. Wtedy też miała miejsce niespodzianka. Druhna Barbara Gil – przyboczna 3 GZ „Szare Wiewiórki” złożyła Zobowiązanie Instruktorskie na sztandar Hufca ZHP Dębica i została instruktorką ZHP w stopniu przewodniczki. Jednocześnie została też mianowana drużynową gromady. Zuchy przygotowały dla swojej druhny małą niespodziankę, zaśpiewały „Sto lat” i pogratulowały pomyślnego zakończenia próby na stopień oraz objęcia funkcji drużynowej.

Sobotnie przedpołudnie upłynęło na przygotowaniach do wydarzeń, które zaplanowane były na drugą część dnia. Dzieci wykonały karnawałowe plakaty i ozdoby, dekorowały salę gimnastyczną, ćwiczyły swoje występy. Zuchy i harcerze wspólnie układali wiersze i piosenki o karnawale, rysowały postacie bajkowe, za które chciałyby się przebrać.

Po obiedzie w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej odbyła się msza harcerska w intencji seniorów z terenu Gminy Jodłowa. Mszę świętą celebrowali ks. Krzysztof Szkarłat, ks. Grzegorz Kozioł, ks. Fabian Grębski i ks. Mieczysław Składanowski. Oprawę muzyczną podczas mszy oraz przedstawienie pt. „Nadzieja” wykonali zuchy i harcerze z Jodłowej. Zuchy i harcerze złożyli dziadkom i babciom na koniec życzenia oraz zaśpiewali znaną melodię „Życzymy, życzymy”, w trakcie której wszyscy seniorzy otrzymali przepiękne czerwone serduszka z napisem „KOCHAMY WAS”. Po uroczystości odśpiewano „Modlitwę harcerską”.

Po mszy w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jodłowej odbył się koncert charytatywny dla Krzysia Soka. Chłopiec jest bardzo grzecznym i dzielnym maluszkiem. Choruje na encefalopatię, padaczkę, udar mózgu, dziecięce porażenie mózgowe-niedowład czterokończynowy, znaczne opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Zuchy i harcerze wspólnie ze Szkołą Muzyczną KIK MUZA Pilzno/Jodłowa zorganizowali wspaniały koncert dla Krzysia, podczas którego harcerze do puszek zebrali kwotę 2361,75 złotych. Uczniowie Szkoły Muzycznej KIK MUZA Pilzno/Jodłowa zaprezentowali kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach. Po koncercie odbyła się zabawa karnawałowa dla zuchów i harcerzy.

W trzecim dniu biwaku na zakończenie odbył się apel podsumowujący, na którym zuchy otrzymały odznaki zucha i książeczki, a harcerzom rozdano karty próby na lilijkę i krzyż. Wszyscy zmęczeni, ale uśmiechnięci, pełni wrażeń powrócili do swoich domów. Biwak przygotowała kadra: pwd. Barbara Gil, dh. Aneta Janaś i dh. Alicja Mikrut.

Źródło: ZHP Dębica

Archiwum newsów