Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Dębica po raz drugi organizatorem turnieju finałowego Mistrzostw Polski w piłce siatkowej

Poniedziałek, 12 Marzec 2018

Baner

W dniach 4-8 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy odbędą się Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej w Kategorii Juniorek.

Miasto Dębica oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy w ubiegłym roku były gospodarzem Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej w kategorii Młodziczek i Młodzików. Organizacja mistrzostw została bardzo pozytywnie oceniona przez zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Również w tym roku miasto razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji złożyło wniosek o organizację Mistrzostw Polski, ale już w wyższej kategorii – Juniorek. 7 marca członkowie zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdecydowali o przyznaniu Dębicy prawa do organizacji turnieju finałowego Mistrzostw Polski w kategorii Juniorek. Już za kilka tygodni najlepsze młode siatkarki z kilkunastu drużyn w kraju zawitają do naszego miasta i rozegrają mecze finałowe.

,,Jest to duże wyróżnienie, a zarazem duże wyzwanie organizacyjne. Przez 5 dni rozegranych zostanie 18 meczów, które wyłonią klubowego Mistrza Polski Juniorek. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej. Na pewno nie zabraknie prawdziwie sportowych emocji i rywalizacji na najwyższym poziomie. Już dzisiaj zapraszam wszystkich na obiekty MOSiR Dębica do wspólnego kibicowania” - powiedział Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk.

Wśród uczestniczek nie zabraknie pochodzących z Dębicy: Alicji Węgrzyn, Aleksandry Kryckiej oraz Zuzanny Kantor reprezentujących UKS SMS Szóstka Mielec. Ambasadorem Mistrzostw w Dębicy zostanie były reprezentant Polski w piłce siatkowej Krzysztof Ignaczak oraz pochodzący z Dębicy Rafał Buszek.

Archiwum newsów