Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Bicyklomania #Powered by Romet na 100-lecie Niepodległości Polski już 16 czerwca

Środa, 13 Czerwiec 2018

Plakat_bicyklomania_2018_002

Już 16 czerwca (sobota) na wszystkich miłośników dwóch kółek czeka nie lada gratka. Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk i firma Arkus&Romet Group zapraszają do wzięcia udziału w pikniku rowerowym „BICYKLOMANIA 2018”, który w tym roku będzie miał wyjątkowy, patriotyczny charakter. Tegoroczny rajd zorganizowany będzie w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym wszyscy uczestnicy na starcie otrzymają koszulkę nawiązującą do tej ważnej dla Polski rocznicy.

Start trzynastej już Bicyklomanii odbędzie się o godzinie 9.00 spod pomnika Jana Pawła II na Placu Solidarności. Na mecie na wszystkich uczestników czekają jak co roku liczne atrakcje, nagrody i rowerowy piknik. Program tegorocznej Bicyklomanii, której organizatorem jest Urząd Miejski w Dębicy, współorganizatorem MOSiR, a sponsorem firma Arkus & Romet Group to już tradycyjnie wspólny przejazd rowerami i piknik na mecie na stadionie sportowym przy ul. Akademickiej.

Trasa tegorocznej Bicyklomanii ma łącznie 27 km i biegnie przez: ul. Kościuszki, ul. Strażacką, ul. Lipową, ul. Księdza Nosala, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Chopina, ul. Krakowską, ul. 1 Maja, Grabiny, Sklep Lewiatan w Grabinach, ul. 1 Maja, aleję Jana Pawła II, ul. Kosynierów Racławickich, ul. Mościckiego, ul. Sandomierską, ul. Przemysłową, ul. Cmentarną, ul. Kościuszki i ul. Akademicką. Warunkiem wzięcia udziału w Bicyklomanii jest posiadanie władnego kasku rowerowego (organizator nie zapewnia kasków rowerowych). Na mecie podczas pikniku organizatorzy zaplanowali dla uczestników sportowe konkurencje i atrakcje z nagrodami, między innymi trening i rywalizację dla młodzieży i dorosłych z Klubem Endorfina Fitness & Squash Dębica, występ DJ-a, który zaprezentuje najnowsze muzyczne hity, a także dmuchane zabawki dla najmłodszych. Przygotowana dla dzieci strefa zabaw pozwoli na świetną zabawę i uczestnictwo w ciekawych sportowych zadaniach, grach i konkursach prowadzonych przez animatorów.

Jak co roku, na uczestników Bicyklomanii przygotowane zostały liczne nagrody. Każda zorganizowana grupa, która liczyć będzie 30 i więcej uczestników otrzyma bon o wartości 500 złotych na zakup roweru. Dodatkowy bon na zakup roweru sponsor imprezy przekażą najliczniejszej zorganizowanej grupie. Co więcej, każdy uczestnik Bicyklomanii otrzyma do 30% rabatu na zakup na zakup roweru lub akcesoriów rowerowych, do zakupu w firmowym salonie producenta w Podgrodziu 32c za okazaniem opaski z numerem uczestnika Pikniku rowerowego pt. Bicyklomania. Dla osób indywidualnych i rodzin biorących udział w konkursach przewidziano również atrakcyjne gadżety ufundowane przez Arkus& Romet Group Sp. z o.o .

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Pikniku Rowerowym „Bicyklomania” na 100-lecie Niepodległości Polski. Grupy zorganizowane mogą zapisywać się do dnia 11 czerwca br. w Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy, ul. Ratuszowa 2, 39-200 Dębica, e-mail: monika.rojek@umdebica.pl, sylwia.gwozdz@umdebica.pl, klaudia.stalec@umdebica.pl, agata.sroczynska@umdebica.pl. Osoby indywidualne mogą zapisywać się na starcie 16 czerwca od godz. 7:30 przed rozpoczęciem Pikniku Rowerowego „Bicyklomania”.

Regulamin

Trasa

Archiwum newsów