Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Umowa na instalację systemów energii odnawialnej podpisana

Poniedziałek, 11 Czerwiec 2018

Umowa na instalację systemów energii odnawialnej podpisana
Umowa na instalację systemów energii odnawialnej podpisana Umowa na instalację systemów energii odnawialnej podpisana Dsc07583 (copy) Umowa na instalację systemów energii odnawialnej podpisana Umowa na instalację systemów energii odnawialnej podpisana Umowa na instalację systemów energii odnawialnej podpisana Umowa na instalację systemów energii odnawialnej podpisana Umowa na instalację systemów energii odnawialnej podpisana Umowa na instalację systemów energii odnawialnej podpisana

W piątek 8 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Dębicy miało miejsce podpisanie umowy na dostawę i montaż instalacji solarnych oraz kotłów na biomasę w ramach projektu ,,Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Miasta Dębica i Gminy Ropczyce”. Umowa została podpisana pomiędzy Miastem Dębicą i Gminą Ropczyce a Firmą SANITO, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji. W imieniu Gminy Miasta Dębica umowę podpisał Mariusz Szewczyk Burmistrz Miasta Dębica, w imieniu Gminy Ropczyce Bolesław Bujak Burmistrz Ropczyc, a w imieniu firmy SANITO Piotr Jackiewicz Wiceprezes Zarządu.

,,Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom i osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację projektu, szczególnie mojemu zastępcy Panu Wojciechowi Iwasieczko, Naczelnikowi Wydziału Rozwoju Miasta i Przedsiębiorczości Panu Wiesławowi Stanaszkowi, Naczelnikowi Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Panu Jerzemu Sieradzkiemu oraz wszystkim pracownikom wydziałów. Ten projekt jest dla nas bardzo ważny, dzisiejsze podpisanie umowy to kolejny krok w walce o czystsze powietrze w Dębicy” – powiedział podczas spotkania Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk.

Przedmiotem projektu pod nazwą „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych z terenu Gminy Miasta Dębica i Gminy Ropczyce” jest budowa instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Miasta Dębica i Gminy Ropczyce. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Jego wartość według wniosku o dofinansowanie (razem z Gminą Ropczyce) ogółem wynosi ponad 15 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 10 mln zł. Realizacja projektu przyczyni się przede wszystkim do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, zwiększenia wykorzystania potencjału odnawialnych źródeł energii, a także poprawy standardu życia mieszkańców.

W dniu 25 maja zostało rozstrzygnięte postępowanie przetargowe na część I instalacje solarne oraz część II instalację kotłów na biomasę. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Sanito Sp. z o. o. z Warszawy. W Gminie Miasta Dębica zamontowanych zostanie 250 instalacji solarnych oraz 68 kotłów na biomasę. Część III postępowania przetargowego - instalacja fotowoltaiczna, z uwagi na zbyt duże przekroczenie budżetu została unieważniona. W czerwcu zostanie ogłoszony drugi przetarg na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych. Przewidywana ilość instalacji do zamontowania na terenie Gminy Miasta Dębica wynosi 263 sztuki.

Archiwum newsów