Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Letnia półkolonia z harcerzami

Poniedziałek, 06 Sierpień 2018

letnia kolonia 1

W dniach 16-31 lipca 2018 r. Komenda Hufca ZHP Dębica zorganizowała półkolonię letnią z programem rekreacyjno-profilaktycznym dla ponad pięćdziesiątki dzieci i młodzieży z Dębicy.

letnia kolonia 2 letnia kolonia 3 letnia kolonia 4 letnia kolonia 7 letnia kolonia 8 18_polkolonia_5

Przez kilkanaście dni młodzi ludzie wzięli udział w szeregu zajęć, wycieczek i innych elementów programowych przygotowanych przez instruktorów ZHP.

Bazą półkolonii była Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15 albo zależnie od programu wyjazdowych wycieczek w nieco innych godzinach. Dzieci i młodzież pracowały w grupach pod opieką wychowawców i kadry półkolonii, którą kierowała pwd. Ilona Stasiowska.

W pierwszym tygodniu uczestnicy półkolonii zapoznali się ze sobą i obowiązującymi zasadami, przepisami. Odbyły się zajęcia integracyjne, a także warsztaty profilaktyczne i rozgrywki sportowe. Nie zabrakło wizyty w dębickim aquaparku. Grupa półkolonijna odwiedziła też ratusz, gdzie wzięła udział w dziecięcej sesji rady miejskiej, zwiedziła urząd i spotkała się z burmistrzem. Piątek upłynął pod znakiem wycieczki do Rzeszowa do kina oraz Fabryki Czekolady.

Drugi tydzień rozpoczął się wycieczką do Chotowej do parku linowego. Kolejne dwa dni to wycieczka z noclegiem do Trzcinicy, Biecza i Liwocza – w programie była wędrówka piesza, odwiedziny w Karpackiej Troi i zwiedzanie różnych ciekawych miejsc. Czwartek i piątek w drugim tygodniu to czas spędzony na grze miejskiej, wizycie w Muzeum Regionalnym, warsztatach profilaktycznych a także na kolejnej wizycie w aquaparku.

Ostatnie dwa dni półkolonii także wypełnione były atrakcjami. Jeden dzień uczestnicy półkolonii spędzili w EnergyLandii w Zatorze, gdzie nie brakowało atrakcji, śmiechu i dobrej zabawy. W ostatni dzień pojechano do Głobikowej na grilla i podsumowanie spędzonych dni, gdzie uczestnikom wręczono upominki i nagrody.

- Na prośbę burmistrza włączyliśmy się w organizację tegorocznych letnich półkolonii w naszym mieście. – mówi hm. Mateusz Cebula HR, komendant Hufca ZHP Dębica – To ciekawe doświadczenie i jeśli władze miasta, a przede wszystkim dzieci i rodzice, będą zainteresowani, to chętnie będziemy to kontynuować w kolejnych latach. Dziękuję kadrze za włożone serce, poświęcony czas i duże zaangażowanie. Słowa wdzięczności kieruję też do podmiotów, które pomogły nam w organizacji: burmistrza, dyrekcji SP nr 11, MOSiR w Dębicy, MKS w Dębicy       (i innych przewoźników) oraz OKK „EMKA”.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.

Archiwum newsów