Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Dębica organizatorem Finałowego Turnieju Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej!

Wtorek, 12 Marzec 2019

17109b_1(1)

W poniedziałek 11 marca br. Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję o przyznaniu Dębicy prawa do organizacji finałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej.

W terminie od 10 do 14 kwietnia osiem najlepszych juniorskich drużyn w kraju rozpocznie rywalizację o tytuł Mistrza Polski. Przez 5 dni dębicka publiczność będzie mieć okazję oglądać sportowe zmagania najlepszych zawodników młodego pokolenia w kraju, którzy już niebawem będą stanowić o sile Plus Ligi oraz reprezentacji Polski.

,,To wielki zaszczyt, że po raz kolejny władze PZPS obdarzyły nas zaufaniem i powierzyły organizację tak prestiżowych rozgrywek. Przygotowanie sportowego wydarzenia o takiej randze będzie ogromnym wyzwaniem, jednak sukcesy turniejów, które w poprzednich latach odbywały się w Dębicy są dodatkową motywacją do przeprowadzenia wspaniałego finału. Warto dodać, że juniorzy od wielu lat należą do światowej elity siatkarskiej trzykrotnie zajmując pierwsze miejsce w Mistrzostwach Świata. Ostatni tytuł został zdobyty dwa lata temu w Czechach. Mogę więc zapewnić, że mecze rozgrywane w Dębicy będą na najwyższym poziomie! Już teraz serdecznie zapraszam wszystkich do kibicowania młodym siatkarzom!” - powiedział Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk.

Miasto Dębica oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy dwa lata temu były  gospodarzem Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej w kategorii Młodziczek i Młodzików. Organizacja mistrzostw została bardzo pozytywnie oceniona przez zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej, dlatego również rok temu w Dębicy odbyły się Turnieje Finałowe Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej w Kategorii Juniorek, a następnie Finałowy Turniej Młodzików.

Archiwum newsów