Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dębicy zagrali koncerty w ramach obchodów jubileuszu 45-lecia szkoły

Piątek, 10 Maj 2019

45 2

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy obchodzi w roku bieżącym jubileusz 45 – lecia swojej działalności.

45 3 Aleksandra pietrucha - skrzypaczka i jiacheng dai - pianistka

Z okazji jubileuszu zorganizowano szereg przedsięwzięć, które mają uświetnić to wydarzenie. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy oraz Miasto Dębica zainicjowały między innymi  koncerty Młodych Dębickich Talentów 26 i 30 kwietnia 2019 r., które odbyły się w Auli ZPSM w Dębicy. Podczas koncertów wystąpili absolwenci PSM I st. w Dębicy: Jagoda Prucnal -skrzypce, Gabriela Pietraszewska- obój oraz Aleksandra Pietrucha - skrzypce. Jagodzie Prucnal akompaniowała dr Justyna Danczowska – wybitna i znana pianistka, Gabrieli Pietraszewskiej towarzyszyła Anna Guja -studentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Z Aleksandrą Pietruchą na fortepianie grały pedagog i nauczyciel ZPSM w Dębicy  mgr Żanna Parchomowska oraz Jiacheng Dai– młoda koreańska pianistka- studentka AM w Katowicach.

Młodzi muzycy zaprezentowali szerokiej publiczności  naszego miasta i regionu swój talent oraz  umiejętności muzyczne. Pokazali młodym adeptom sztuki pasję, z jaką podchodzą do muzyki, która uwrażliwia, rozwija i poszerza horyzonty.  Dzięki tym wydarzeniom można było zobaczyć, jak wielu  utalentowanych, zdolnych i pracowitych  młodych ludzi mieszka w naszym regionie i jak ważne jest dla nich propagowanie i szerzenie  muzyki wśród mieszkańców naszego miasta.

 

Źródło: ZPSM w Dębicy

 

 

 

Archiwum newsów