Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Podsumowanie konkursu „W służbie Najjaśniejszej"

Wtorek, 21 Maj 2019

zhp k 2

W piątek, 17 maja 2019 r., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się podsumowanie konkursu „W służbie Najjaśniejszej...” organizowanego przez Hufiec ZHP Dębica.

19_wsluzbie_1 zhp k7 zhp k6 zhp k 5 zhp k 4 zhp k 3

Konkurs zorganizowano dla upamiętnienia bohaterów ziemi dębickiej, służy też popularyzowaniu lokalnej historii oraz budowaniu świadomości patriotycznej i historycznej młodego pokolenia.

- W 2015 r. zorganizowaliśmy konkurs „Golgota Wschodu” upamiętniający Sybiraków, a potem rozszerzyliśmy formułę na ogół lokalnych postaci mogących być wzorem dla młodego pokolenia. – mówi hm. Mateusz Cebula HR, komendant Hufca ZHP Dębica - Konkursy cieszyły się powodzeniem, więc w tym roku kontynuowaliśmy organizację przedsięwzięcia. Warto i trzeba krzewić pamięć o lokalnych bohaterach i postaciach mogących być wzorem dla młodych w różnych dziedzinach.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy konkursowej składającej się z trzech elementów, inspirowanej życiem wybranej przez siebie postaci – mieszkańca Dębicy albo regionu, względnie osoby wyraźnie związanej z ziemią dębicką, żyjącej w XX w., która swoją postawą/czynami/życiem może stanowić wzór dla młodego pokolenia.

W piątek, 17 maja 2019 r., zastępca burmistrza Miasta Dębicy Maciej Małozięć i Przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy Mateusz Cebula wręczyli nagrody laureatom i wyróżnionym w konkursie; przekazano także dyplomy i podziękowania dla pozostałych uczestników oraz ich opiekunów. Spośród ponad 70 nadesłanych prac jury wyłoniło 11 laureatów i 13 wyróżnionych.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Miasto Dębica dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania.

 

Kategoria I: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych

Laureaci

Agnieszka Pietrucha (SP nr 11)

Natalia Przybysz (SP nr 11)

Amelia Soscia (SP nr 11)

Zuzanna Stalec (SP nr 11)

Karol Wojciechowski (SP nr 9)

 

Wyróżnienia

Mikołaj Dziuk (SP nr 9)

Szymon Jagiełło (SP nr 9)

Martyna Frankiewicz (SP nr 11)

Jakub Kądzielawa (SP nr 12)

Michał Kędzior (SP nr 11)

Mateusz Koziński (SP nr 11)

 

Kategoria II: uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych

Laureaci

Aleksandra Kądzielawa (SP nr 12)

Aleksandra Mielecka (SP nr 11)

Marcel Pietraszewski (SP nr 9)

Kacper Stefan (SP nr 11)

Amelia Wolak (SP nr 9)

Zofia Zboch (SP nr 11)

 

Wyróżnienia

Faustyna Galas (SP nr 9)

Wiktoria Marć (SP nr 5)

Diana Michałek (SP nr 9)

Robert Modelski (SP nr 9)

Oliwia Opozda (SP nr 11)

Julia Panas (SP nr 10)

Maciej Skupnik (SP nr 11)

 

Źrodło: ZHP Dębica

Archiwum newsów