Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy!

Poniedziałek, 17 Czerwiec 2019

Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy!
Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Dsc07177 (copy) Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy! Bicyklomania #Powered by Romet po raz 14. w Dębicy!

Pomimo upału i wysokiej temperatury, prawie 1600 uczestników wzięło udział w XIV edycji Bicyklomanii, która odbyła się w sobotę 15 czerwca.

Rajd rowerowy, zorganizowany przez Urząd Miejski w Dębicy oraz firmę Arkus&Romet Group, wyruszył z Placu Solidarności zaraz po godzinie 9.00. Wszystkich uczestników powitał Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk oraz Prezes Firmy Arkus&Romet Group Wiesław Grzyb, a krótką modlitwę w intencji rowerzystów odmówił Proboszcz parafii św. Jadwigi w Dębicy Ks. Ryszard Piasecki.

Tegoroczna trasa Bicyklomanii wiodła przez ul. Kościuszki, ul. Kosynierów, ul. Świętosława, Kozłów, Paszczynę. Na parkingu koło MULKS Pustynia miał miejsce około 30 minutowy postój. Po krótkim odpoczynku i regeneracji sił uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną do Dębicy. Rowerzyści  pokonali ponad 30 – kilometrową trasę w trzy godziny. W tym roku meta rajdu znajdowała się w Sportowej Stodole KS Wisłoka przy ul. Ignacego Lisa, gdzie na wszystkich czekał piknik rowerowy i wiele atrakcji – strefa zabaw dla dzieci z dmuchańcami, strefa aktywności z Five Fit, tor przeszkód, Mini Turniej Football z DAP. Ponadto na pumptracku odbył się bardzo ciekawy pokaz i szkolenie z technik jazdy, które przeprowadzili profesjonaliści z Bike Brothers.

W tegorocznej Bicyklomanii wzięło udział 11 grup zorganizowanych.  Największą ekipę, liczącą 240 osób wystawiła Parafia Miłosierdzia Bożego w Dębicy, która zajęła pierwsze miejsce pod względem liczebności i otrzymała aż 7 bonów o wartości 500 zł na zakup rowerów. Po 4 bony zdobyła 173-osobowa drużyna z Parafii Św. Jadwigi, która uplasowała się na drugim miejscu oraz 162-osobowa grupa z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy zdobywająca trzecie miejsce.

W rajdzie wzięły udział także mniej liczne grupy: Urzędu Miejskiego w Dębicy (130 osoby), Szkoły Podstawowej nr 2 (120 osoby), Szkoły Podstawowej nr 9 (120 osoby), Zespołu Szkół w Pustyni (92 osoby), Szkoły Podstawowej nr 10 (58 osoby), II Liceum Ogólnokształcącego (42 osoby), Szkoły Podstawowej nr 12 (40 osoby), Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Żyrakowie (40 osób), Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy (22 osoby).

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali 30% rabat na zakup roweru w firmowym salonie Arkus&Romet w Podgrodziu za okazaniem opaski z numerem Bicyklomanii.

Archiwum newsów