Urząd Miejski w Dębicy - Logo

XIX Ogólnopolski Spływ Kajakowy „WISŁOKA 2019”

Sobota, 29 Czerwiec 2019

start
meta Splyw_kajakowy_2019_plakat

Miasto Dębica, Powiat Dębicki, Gmina Dębica oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica bardzo serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w XIX Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „ WISŁOKA 2019”, który odbędzie się w dniu 29 czerwca 2019 r., na trasie Dębica (tama Igloopol) – Pustków – 14 km.

Program imprezy:

9.00 – 10.40 – Przyjmowanie i weryfikacja uczestników (tama Igloopol)

11.00 – Uroczyste otwarcie spływu

11.30 – Start

16.00 – Meta w Pustkowie + posiłek regeneracyjny

16.30 – Zakończenie spływu

Spływ ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć kajakarze, którzy ukończyli 18 lat, zaś  osoby, które nie ukończyły 18-tu lat, muszą znajdować się pod opieką osób pełnoletnich i będą posiadać zgodę rodziców lub osób prawnych na uczestnictwo w spływie.

Uczestnicy spływu biorą udział w imprezie przy wykorzystaniu własnego sprzętu i na własną odpowiedzialność przy czym warunkiem niezbędnym i decydującym o dopuszczeniu do startu jest umiejętność pływania potwierdzona „kartą pływacką”, „patentem żeglarskim” lub pisemnym oświadczeniem osoby pełnoletniej o posiadaniu takiej umiejętności. Do startu dopuszczamy kajaki „jedynki” i „dwójki” itp., przy czym „jedynki” tylko dla osób pełnoletnich, a na „dwójkach”, „trójkach” i innych, co najmniej jeden członek osady winien mieć ukończone lat 18. Każdy kajak musi być wyposażony w sprzęt ratunkowy, a uczestnik spływu posiadać kamizelkę asekuracyjną.

Spływ rzeką Wisłoką jest turystyczną promocją regionu i wyeksponowanie mało znanej, ale uroczej i dzikiej rzeki Wisłoka. Malownicze dorzecze, czyste powietrze, różnorodność rzeźby terenu, zachęcają do uczestnictwa w kajakowym szaleństwie.  Spływ kajakowy to jedna z najciekawszych form aktywnej turystyki, to świetna odskocznia od codziennej rutyny, a wysiłek przy wiosłowaniu i pokonane kilometry są źródłem ogromnej satysfakcji.

W związku z dużym zainteresowaniem wypożyczenia kajaków, informujemy, iż kajaki można wypożyczać:

1) www.kajakiem.info, Tel.: 509 367 724, 518 182 634, biuro@kajakiem.info

2) Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy "Jałowce" - Jerzy Janeczko tel.: 600 293 637 

Kajaki są dowożone na start spływu oraz odbierane na mecie.

 

Serdecznie zapraszamy

 

Regulamin

Oświadczenie uczestnika

 

Źródło: GOSiR Gminy Dębica

Archiwum newsów