Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Druga letnia półkolonia z harcerzami

Poniedziałek, 12 Sierpień 2019

zhp 2
zhp10 zhp3 19_polkolonia2_1 zhp4 zhp5 zhp6 zhp7 zhp8 zhp9

            W dniach 29 lipca – 9 sierpnia 2019 r. miał miejsce drugi a zarazem ostatni w tym roku turnus letnich półkolonii organizowanych przez Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów. Czterdziestka uczestników przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, korzystała z atrakcyjnego programu przygotowanego przez harcerską kadrę.

            Hufiec ZHP Dębica, tak jak w roku ubiegłym, włączył się w akcję organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Dębicy we współpracy z Urzędem Miejskim w Dębicy. W tym roku harcerze organizowali dwa turnusy półkolonii i wyjazd na harcerski zlot nad Jezioro Tarnobrzeskie dla niemal 100 osób.

            Tak jak podczas pierwszego turnusu tak i na drugim turnusie półkolonii nie brakowało wrażeń i atrakcji. Uczestnicy półkolonii spędzali czas aktywnie i różnorodnie. Kolejne dni wypełniły ciekawe propozycje na miejscu w Dębicy jak i w ramach wycieczek. W Dębicy uczestnicy półkolonii skorzystali z miejskich obiektów sportowych (baseny), kina, warsztatów kulinarnych, zajęć sportowych na siłowni i rekreacyjnych w centrum rozrywki,  a także ogniska na ranczu. Nie zabrakło stacjonarnych zajęć integracyjnych, sportowych i kreatywnych. Organizatorzy przygotowali też wycieczki – do Chotowej (park linowy), Rzeszowa (park trampolin) i Energylandii.

            Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży.

 

Źródło: ZHP Dębica

Archiwum newsów