Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Plecaki dla pierwszoklasistów w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”

Piątek, 06 Wrzesień 2019

bezpieczna 37

Wrzesień to czas powrotów do szkoły po wakacyjnej przerwie. Dla najmłodszych, którzy jej progi przekroczą po raz pierwszy, Miasto Dębica regularnie organizuje akcję „Bezpieczna droga do szkoły".

bezpieczna29 bezpieczna 21 bezpieczna 13 bezpieczna 4 bezpieczna 53 bezpieczna 45 bezpieczna 60 bezpieczna 52 bezpieczna 44 bezpieczna 36 bezpieczna 28 bezpieczna 20 bezpieczna 12 bezpieczna 3 bezpieczna 59 bezpieczna 51 bezpieczna 43 bezpieczna 35 bezpieczna 27 bezpieczna 19 bezpieczna 11 bezpieczna 2 bezpieczna 58 bezpieczna 50 bezpieczna 42 bezpieczna34 bezpieczna 26 bezpieczna 18 bezpieczna 9 bezpieczna 1 bezpieczna 57 bezpieczna 49 bezpieczna 41 bezpieczna 33 bezpieczna 25 bezpieczna 17 bezpieczna 8 Dsc01603 bezpieczna 56 bezpieczna 48 bezpieczna 40 bezpieczna 32 bezpieczna24 bezpieczna 16 bezpieczna 7 bezpieczna 55 bezpieczna 47 bezpieczna 39 bezpieczna 31 bezpieczna 23 bezpieczna 15 bezpieczna 6 bezpieczna 5 bezpieczna 54 bezpieczna 46 bezpieczna38 bezpieczna 30 bezpieczna 22 bezpieczna 14

W akcję podobnie jak w latach ubiegłych fundując pierwszoklasistom plecaki i ich wyposażenie włączyły się Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. oraz Firma Oponiarska Dębica S.A, która przekazała odblaskowe worki z gadżetami. O stronę edukacyjną przedsięwzięcia zatroszczyła się natomiast firma Studio Fama Show, która dla pierwszaków przygotowała specjalny program edukacyjny, którego głównym celem było przygotowanie dzieci do świadomego i odpowiedzialnego poruszania się po drodze oraz wskazanie im zagrożeń z jakimi mogą zetknąć się  w drodze do szkoły lub podczas powrotu z niej zarówno rowerem jak i pieszo.

,, Akcja ,,Bezpieczna droga do szkoły” na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego miasta. Bezpieczeństwo najmłodszych jest dla nas kluczowym zagadnieniem, dlatego od ośmiu lat dla wszystkich pierwszoklasistów organizujemy program, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie zachowania bezpieczeństwa na drodze. Zorganizowanie tegorocznej ,,Bezpiecznej drogi do szkoły” nie byłoby możliwe bez pomocy naszych sponsorów - Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA oraz Firmy Oponiarskiej Dębica SA, których bezinteresowność i uprzejmość pozwoliły przeprowadzić tę tak wspaniałą i ważną akcję już kolejny raz. Bardzo dziękuję za wsparcie i aktywne zaangażowanie w zwiększanie bezpieczeństwa najmłodszych dębiczan. Dzięki takim inicjatywom możemy zbudować lepszą i bezpieczniejszą przyszłość dla naszych dzieci” - powiedział Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk.

Na stadionie powstały specjalnie strefy, w których uczniowie klas pierwszych mogli porozmawiać z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej, straży miejskiej, przedstawicielami wojsk obrony terytorialnej i pogotowia ratunkowego. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się możliwość wejścia do pojazdów różnych służb i zobaczenia z bliska ich pracy.

Na przybyłych czekały specjalne tablice pokryte farbą tablicowo-magnetyczną Magnat, które szybko stały się polem dla dziecięcej kreatywności. Pierwszoroczniacy mogli namalować na nich znaki drogowe, a miłośnicy łamigłówek idealnie odnaleźli się w układaniu magnetycznych puzzli, które przy ich pomocy zamieniły się w znaki informacyjne oraz ostrzegawcze.

 „Bezpieczna droga do szkoły" to potrzebna akcja, którą mamy przyjemność ponownie wspierać. Oprócz plecaków, przygotowaliśmy dla najmłodszych strefę, w której mogą zdobyć wiedzę na temat bezpieczeństwa poprzez zabawę”  – powiedziała Dominika Kurzawa, Specjalista ds. Komunikacji FFiL Śnieżka SA.

Firma Oponiarska Dębica S.A. zaprosiła natomiast pierwszoklasistów do udziału w grze planszowej XXL o powierzchni ponad 36 metrów kwadratowych specjalnie zaprojektowanej na tę okazję. Podczas zabawy dzieci miały okazję do rzucania kostką XXL, same natomiast wcielały się w rolę pionków na planszy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również „Klinika Doktora Misia", w której dzieci mogły na pluszowych misiach poznać zasady pierwszej pomocy.

W tym roku plecaki i worki z wyposażeniem otrzymało 510 uczniów. Wręczone upominki wywołały u obdarowanych pierwszoklasistów ogrom radości.

Archiwum newsów