Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Działania profilaktyczne w walce z koronawirusem

Wtorek, 10 Marzec 2020

Działania profilaktyczne w walce z koronawirusem
Działania profilaktyczne w walce z koronawirusem Działania profilaktyczne w walce z koronawirusem Koronawirus1

W związku z wystąpieniem w Polsce przypadków zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Dębicy, informujemy, że na terenie miasta prowadzone są działania profilaktyczne w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia koronawirusa.

Wszystkie placówki oświatowe otrzymały materiały informacyjne dotyczące profilaktyki zdrowotnej, w tym plakaty i ulotki, które zostały umieszczone w widocznych miejscach. Dyrektorzy i nauczyciele, zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej, prowadzą zajęcia na temat zasad higieny osobistej i przeciwdziałania koronawirusowi.

Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Dębicy mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów prowadzi dodatkową dezynfekcję wnętrz wszystkich autobusów i wzmożoną kontrolę czystości pojazdów. Działania przeprowadzane są środkami dezynfekującymi i antybakteryjnymi zalecanymi przez służby sanitarne oraz za pomocą gorącej pary na zajezdni dębickiego MKS-u. Po dezynfekcji autobusy wietrzone są zgodnie z procedurą od 4 do 5 godzin. Standardem przyjętym w spółce jest to, że każdy autobus dezynfekowany jest przynajmniej raz w tygodniu, codziennie jest sprzątany po zakończeniu jazdy, a elementy pojazdu jak poręcze i uchwyty są przemywane środkami dezynfekującymi. Dodatkowo, kierowcy autobusów, którzy mają styczność z gotówką przyjmowaną od pasażerów, zostali wyposażeni w żele antybakteryjne z zalecaniem częstego odkażania rąk.

Również w Urzędzie Miejskim w Dębicy zamontowane zostały ogólnodostępne dozowniki z żelem antybakteryjnym do dezynfekcji rąk przez petentów oraz pracowników ratusza, a Straż Miejska i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymali preparaty dezynfekcyjne do higieny osobistej. Na kompleksie krytych basenów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zwiększona została częstotliwość dezynfekcji wody oraz sanitariatów.

Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia - plakat

Zachęcamy także do śledzenia aktualnych informacji na temat działań profilaktycznych na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego:

Archiwum newsów