Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Dzień Edukacji Narodowej

Środa, 14 Październik 2020

Dzień Edukacji

14 października przypada polskie święto oświaty i szkolnictwa ustanowione w 1972 r. i obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji władze Miasta Dębica składają wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Pracownikom Obsługi i Administracji Oświaty życzenia wszelkiej pomyślności, siły i satysfakcji płynącej z trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej władze Dębicy skierowały list do wszystkich placówek oświatowych, dla których Miasto Dębica jest organem prowadzącym. - Dzień Edukacji Narodowej jest świętem całej szkolnej społeczności i okazją do złożenia podziękowań Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Oświaty za trud i poświęcenie włożone w edukację, wychowanie i kształtowanie młodego pokolenia, przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, a także troskliwe wsparcie w poznawaniu świata - czytamy w liście.

Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, wraz z zastępcami, składa na ręce wszystkich Nauczycieli, Pedagogów, Pracowników Obsługi i Administracji Oświaty serdeczne podziękowania i słowa uznania za zaangażowanie i wytrwałą pracę na rzecz najmłodszych dębiczan, szczególnie w trudnym czasie pandemii.
- Życzymy, by niełatwa misja kształtowania młodego pokolenia przynosiła radość i satysfakcję, a także spotykała się z szacunkiem i wdzięcznością wychowanków. Prosimy o przyjęcie życzeń zdrowia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym - piszą autorzy listu.

Miasto Dębica jest organem prowadzącym dla; 10. szkół podstawowych, 11. przedszkoli oraz źłobka i biblioteki pedagogicznej. We wszystkich placówkach pracuje łącznie 684 nauczycieli oraz 308 pracowników obsługi i administracji.

 

Archiwum newsów