Nabór do szkół podstawowych
Uwaga rodzice. 1 marca rusza rekrutacja do klas pierwszych
Serwis informacyjny Miasta Dębica

20-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy

21 grudnia 2020

W tym roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy obchodzi jubileusz 20-lecia swojej działalności. Z tej okazji burmistrz Mariusz Szewczyk odwiedził pracowników dębickiego ośrodka wsparcia i złożył na ręce kierownik ośrodka Marty Skórskiej gratulacje i życzenia.

Serdecznie gratuluję dwudziestu lat działalności i dziękuję tym, którzy tworzyli dębicką placówkę wsparcia od podstaw. – powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk.

– Tak wyjątkowy jubileusz jest okazją do wyrażenia wdzięczności i przekazania podziękowań wszystkim, którzy własną postawą, wrażliwością i bezinteresownością służą innym. Serdecznie gratuluję dwudziestu lat działalności i dziękuję tym, którzy tworzyli dębicką placówkę wsparcia od podstaw. Dzięki Państwa niestrudzonej pracy, cierpliwości i trosce, osoby niepełnosprawne mają możliwość rozwijania swoich umiejętności, mogą odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie, realizować marzenia i odnaleźć radość życia – powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy rozpoczął swoją działalność 19 grudnia 2000 roku. Misją placówki jest działanie na rzecz nabywania i podtrzymywania samodzielności i zaradności w zakresie czynności dnia codziennego uczestników, ich integracji ze środowiskiem oraz funkcjonowania w życiu społecznym. W związku z tym podopieczni mogą brać udział w treningach funkcjonowania w życiu codziennym,  treningach umiejętności interpersonalnych i rozwiązywania problemów, czy treningach umiejętności spędzania wolnego czasu. Ośrodek oferuje również zajęcia sportowe, rekreacyjne, doradztwo psychologiczne oraz rehabilitację.

Ze względu na sytuację pandemiczną, zaplanowane uroczystości jubileuszowe zostały przeniesione na przyszły rok.