Uwaga!
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Serwis informacyjny Miasta Dębica

Parki miejskie

Park Jordanowski

Park znajduje się przy ul. Strumskiego, w centrum miasta i stanowi strefę wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi mogą skorzystać z wielu atrakcji, jak m.in.: huśtawki, piaskownice, zjeżdżalnie, karuzele, tablice do rysowania, gry intelektualne, zjazd linowy.

W parku znajduje się również strefa sportowa – street workout oraz siłownia plenerowa, gdzie każdy można na świeżym powietrzu poćwiczyć i skorzystać z dostępnego sprzętu, jak urządzenie do ćwiczeń mięśni brzucha, steper, twister potrójny, sternik, rowerek.

Mali mieszkańcy Dębicy mogą w parku również dzięki Miasteczku Rowerowemu uczyć się bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, poruszania się po drogach i chodnikach. Mogą zapoznać się ze znakami drogowymi i podczas świetnej zabawy wyrobić dobre nawyki.

Park Skarbka-Borowskiego

Dzięki realizacji projektu „Rewitalizacja parku im. Skarbka-Borowskiego w Dębicy”, w 2021 roku do użytku oddany zostanie nowoczesny, bezpieczny i przystosowany dla osób niepełnosprawnych miejski park pełen atrakcji, gdzie każdy będzie mógł miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

Do dyspozycji mieszkańców będzie siedem stref tematycznych.

STREFA I – STREFA WEJŚCIOWA
Przewidziano wykonanie segmentów o konstrukcji żelbetowej w formie donic przeznaczonych pod nasadzenia roślin ozdobnych wyposażonych dodatkowo w siedziska, które będą sprawować funkcję ławek parkowych.

STREFA II – STREFA DOŚWIADCZEŃ
Teren zostanie podzielony na trzy strefy o różnej tematyce z zakresu  optyki, muzyki i mechaniki. Sektory te będą połączone ścieżkami z geokrat, a całość dopełniona zostanie nasadzeniami roślinności ozdobnej.

STREFA III – STREFA EDUKACJI
Przewidziano tu budowę tablic informacyjnych.
Stacja I – ekologia,
Stacja II – dendrologia  (informacja o gatunkach drzew),
Stacja III – ogród sensoryczny (wykonane zostaną m.in. kwietniki pod nasadzenia roślin w miejscu obecnej piaskownicy),
Stacja IV – jadalne owoce leśne,
Stacja V – dotyczy tematyki owadów,
Stacja VI – dotyczy tematyki ptaków,
Stacja VII – tematyka wiewiórek.

STREFA IV – STREFA CZWORONOGA (wybieg dla psów)
Teren zostanie ogrodzony i wyposażony w urządzenia do psich sportów z samozamykającymi się bramkami. Na placu zamontowane zostaną dystrybutory z woreczkami i kosze na psie odchody.

STREFA V – STREFA GASTRONOMII
Stworzone zostaną miejsca na 4 pojazdy typu foodtruck, które sezonowo będą mogły serwować jedzenie. Przewidziano również zamontowanie stolików i siedzisk z blatami wyposażonymi w plansze do gry np. w szachy.

STREFA VI – STREFA   AKTYWNOŚCI
W tym miejscu będą znajdować się obiekty rekreacyjno-sportowe, z których skorzystać będą mogli również seniorzy i osoby niepełnosprawne.

STREFA VII – STREFA ZABAW
Będzie to plac zabaw dla dzieci w różnym wieku i różnym stopniu sprawności fizycznej i intelektualnej. Wykonana zostanie również rampa dla niepełnosprawnych, parkingi, a także oświetlenie i monitoring.

Park przy Domu Kultury i Kinie „Śnieżka”


Zabytkowy park znajduje się obok Domu Kultury i Kina  Śnieżka przy ul. Bojanowskiego 18.
W parku przy Śnieżce przez całe wakacje, w każdy piątek wyświetlane są popularne filmy mające swoją premierę w ubiegłym roku oraz kino familijne. Seansom towarzyszą konkursy, w których można wygrać wiele cennych nagród.
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy organizuje również dla najmłodszych widzów w parku wakacyjne spektakle teatralne.