Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Lokalizacja miejsc płatnego parkowania

Loading...

Na obszarze wyznaczonym znakami drogowymi D-44 D-45 obowiązują opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00.
Strefa płatnego parkowania „0” obowiązuje w obrębie ulicy, Rynek
Strefa płatnego parkowania „I” obowiązuje w obrębie ulic: Czarnieckiego, Jana III Sobieskiego, Żuławskiego, Piekarskiej Kolejowej, Żeromskiego, Ogrodowej, Batorego.
Stawki opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych ustalono Uchwałą Nr LXIX/500/2022 Rady Miejskiej w Dębicy z dnia 14 grudnia 2022 roku
w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania oraz opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania. DZ. URZ. WOJ. 2022.5352

Strefa płatnego parkowania „0” obowiązuje w obrębie ulicy Rynek.

Stawki opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania

Czas parkowania0,5 godzinyOpłata za 1 godzinęOpłata za 2 godzinęOpłata za 3 godzinęOpłata za 4 i 5 godzinęBilet całodniowy
Strefa 02,0 zł2,40 zł2,90 zł3,40 zł2,40 zł12,00 zł
Strefa I1,0 zł1,60 zł1,90 zł2,30 zł1,60 zł10,00 zł

Wysokość opłat za abonamenty

Rozwiń

Zerowa stawka opłaty za parkowanie

Rozwiń

W przypadku nie uiszczenia opłaty parkingowej w należnej wysokości, pobierana jest opłata dodatkowa w wysokości 50,00 zł. w przypadku uiszczenia kwoty w terminie do siedmiu dni oraz 100,00 zł. w przypadku uiszczenia kwoty w terminie powyżej siedmiu dni. Opłatę podwyższoną uiszcza, się w kasie Urzędu Miejskiego w Dębicy lub bezpośrednio na konto bankowe Urzędu podane w zawiadomieniu o stwierdzeniu braku należnej opłaty. Opłata dodatkowa podlega ściągnięciu w drodze postępowania egzekucyjnego w administracji.

Opłata za parkowanie z aplikacją PANGO

Rozpoczęcie korzystania z Systemu Pango wymaga pobrania aplikacji ze sklepu Google Play lub Apple AppStore. Osoby, które nie posiadają smartfona mogą po rejestracji przez stronę pango.pl zlecać parkowanie za pomocą komend SMS lub połączenia telefonicznego z numerem 222 700 000. Do założenia konta potrzebny jest tylko numer telefonu. Operator nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z rozwiązania ponad opłaty za czas parkowania. Pojazd kierowcy, który korzysta z Pango musi być oznaczony naklejką lub kartą z napisem PANGO pozostawioną za przednią szybą pojazdu.

Pango przygotowało specjalną ofertę dla użytkowników dębickiej strefy płatnego parkowania. Pierwsze ciągłe 3 godziny parkowania po wpisaniu kodu START po rejestracji w systemie będą dla kierowców za darmo. Promocja trwa do końca 2020 r.

Dowiedz się więcej o aplikacji PANGO

Za parking zapłacisz w aplikacji mPay

Od 1 marca 2022 r. mieszkańcy Dębicy mogą szybko i wygodnie zapłacić za parkowanie przy pomocy kolejnej mobilnej aplikacji. Jest to możliwe dzięki darmowemu narzędziu mPay. Aplikację można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play, App Store i Huawei App Gallery.

Opcję płatności za parkowanie znajdziemy w mPay w zakładce „Produkty i usługi”. Następnie wybieramy „Parkowanie” i realizujemy płatność. Niewątpliwym atutem aplikacji mPay jest specjalna mapa, wskazująca kierowcy, w której strefie aktualnie się znajduje i jaki cennik go obowiązuje.

Użytkownicy  mPay oprócz regulowania należności za parking, mogą również: doładować telefon lub gry, opłacić dostęp do serwisów filmowych i muzycznych, nadać przesyłkę kurierską, czy realizować szybkie przelewy. Ponadto skorzystają z wielu innych, pomocnych na co dzień funkcjonalności.

„PARKUJESZ SŁUŻBOWO? Skorzystaj z usługi mPay dla Firm, opłacaj i wygodnie rozliczaj podróże pracowników.  Załóż konto na mPay Flota, zarządzaj flotą pojazdów, otrzymuj faktury zbiorcze i generuj raporty z panelu mFlota. Szczegóły: https://www.mpay.pl/mflota/

Wierzymy, że przełożyłoby się to na wzrost ilości transakcji parkingowych i co za tym idzie, nasze obopólne korzyści.

Dowiedz się więcej o aplikacji mPay

W Dębicy pojawił się “uber” wśród aplikacji parkingowych

Od 25 stycznia w Dębicy pojawiła się nowa aplikacja umożliwiająca płatne parkowanie: “Flowbird parking”. Ta należąca do największego na świecie producenta parkometrów aplikacja pozwala na płatność za parking niemal w całej Europie a oprócz tego w USA, Australii, Hong Kongu a nawet na wyspie Reunion na Ocenie Indyjskim. Firma chce zapewnić użytkowników możliwe największy zasięg usługi na świecie dlatego liczba miast ciągle rośnie i przekracza już 1050 z czego 850 w Europie. Najbliżej Dębicy aplikacja działa w Rzeszowie, Krakowie i Tarnobrzegu ale firma planuje wkrótce pojawić się w Tarnowie i kolejnych miastach w okolicy.

Jedna aplikacja do parkowania w całej Europie

Flowbird to jedyna działająca w Polsce aplikacja za pomocą której użytkownik może zapłacić także we Francji, Szwecji, Hiszpanii czy Włoszech. W całej Polsce jest już ponad 45 lokalizacji aplikacji a do końca roku ma być ich 70. Dzięki uruchomieniu usług w Warszawie w listopadzie zeszłego roku, Flowbird znalazł się w trójce największych operatorów w Polsce.

Aplikacja jest niezwykle prosta i przyjazna. Na mapie prezentowane są wirtualne parkomaty, które pozwalają upewnić się czy jesteśmy na terenie strefy płatnego parkowania czy na parkingu niestrzeżonym.

Jeśli kierowca nie posiada smartfonu z systemem iOS lub Android może także skorzystać z wersji w przeglądarce pod adresem: https://my.flowbirdapp.com.

Płać wygodnie karta płatniczą

Do rozpoczęcia korzystania z usługi wymagany jest adres email i hasło ale można także sparować swoje konto z portalem facebook, kontem google lub Apple ID. Aplikacja jest bezpłatna.

W tej chwili użytkownik za parking może zapłacić karta płatniczą, wkrótce udostępniona zostanie także opcja płatności z przedpłaconego portfela, którego zasilenie będzie można ustawić na automatyczne po spadku poniżej określonego salda.

Kierowca powinien oznakowywać pojazd naklejką czy kartą za szybą – naklejkę można wydrukować ze strony lub odebrać bezpłatną naklejkę w Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Dębica lub pobrać ze strony: https://flowbird.pl.