Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Loading...

Wypożyczalnia MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy od stycznia 2008r. realizuje projekt Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych w Dębicy” w ramach programu pn. „Program ograniczania skutków niepełnosprawności”. Program ten jest realizowany dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Gminą Miasto Dębica a Powiatem Dębickim.

Celem Wypożyczalni jest ograniczenie skutków niepełnosprawności osób o różnych rodzajach niepełnosprawności, a w konsekwencji zapewnienie im szybkiego powrotu do aktywności zawodowej i społecznej oraz przyśpieszenie procesu adaptacyjnego.

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych zakresem swojego działania obejmuje powiat dębicki i świadczy usługi na rzecz jego mieszkańców.

Poprzez skuteczną rehabilitację właściwie dobranym i dopasowanym sprzętem osoby niepełnosprawne mają szansę na zminimalizowanie skutków swoich ograniczeń.

Do dyspozycji osób niepełnosprawnych w Wypożyczalni znajdują się m.in.: balsany futura, wózki elektryczne dla dorosłych, podnośniki transportowo – kąpielowe, wózki do aktywnej rehabilitacji, wózki inwalidzkie dziecięce, koncentratory tlenu, schodołazy, rotory do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych, stoły do pionizacji, krzesła korekcyjne, taborety toaletowe, krzesła prysznicowe, siedziska wannowe, łóżka rehabilitacyjne dla dzieci i dla dorosłych, materace przeciwodleżynowe, materace rehabilitacyjne, ssaki medyczne, bieżnie, orbit reki, ortezy, gorsety, chodziki, balkoniki, laski, kule, rowerki stacjonarne i trójkołowe oraz aparaty do masażu stóp.

Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczany jest bezpłatnie na okres 6 miesięcy. W razie potrzeby istnieje możliwość przedłużenia wypożyczonego sprzętu na kolejny okres.

Wymagane dokumenty:
– zaświadczenie lekarza prowadzącego potwierdzające konieczność korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego,
– dowód osobisty,
– poręczenie w przypadku udostępnienia sprzętu o wartości przekraczającej wysokość przeciętnego wynagrodzenia tj. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w IV kwartale ubiegłego roku ogłoszonego przez Prezesa GUS.

Wypożyczalnia mieści się w przy ulicy Akademickiej 12, pok. 14, jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

Wszelkie pytania można kierować:
ul. Akademicka 12, pok. 14
tel. 14 681 87 13
e-mail: wypozyczalnia@mops-debica.pl
http://www.mops-debica.pl/p,95,wypozyczalnia-sprzetu-rehabilitacyjnego

Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe jest drugim punktem w Dębicy, gdzie bezpłatnie można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny, jak m.in.: łóżka rehabilitacyjne – elektrycznie regulowane, materace gąbkowe płaskie, materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe, koncentratory tlenu, pompy infuzyjne, ssaki elektryczne, balkoniki, chodziki z kółkami, krzesełka toaletowe, krzesełka pod prysznic, wózki inwalidzkie, kule łokciowe, krzesełka nawannowe, stoliki przyłóżkowe.

ul. Mickiewicza 2
39-200 Dębica
tel. 14 690 20 44
http://www.hospicjum.debica.net.pl/wypozyczalnia.php