Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Opłaty

Loading...

Strefy płatnego parkowania oraz opłaty za parkowanie pojazdów obowiązują za parkowanie pojazdów samochodowych w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 18.00.

Stawki opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych:

Czas parkowania0,5 godzinyOpłata za 1 godzinęOpłata za 2 godzinęOpłata za 3 godzinęOpłata za 4 i 5 godzinęBilet całodniowy
Strefa 02,00 zł2,40 zł2,90 zł3,40 zł2,40 zł12,00 zł
Strefa I1,00 zł1,60 zł1,90 zł2,30 zł1,60 zł10,00 zł

Uwaga:

1.Opłata abonamentowa:

 • abonament roczny dla przedsiębiorcy strefa „0”wynosi 850,00 zł
 • abonament miesięczny dla przedsiębiorcy strefa „0” wynosi 85,00 zł
 • abonament roczny dla przedsiębiorcy strefa „I” wynosi 700,00 zł
 • abonament miesięczny dla przedsiębiorcy strefa „0” wynosi 70,00 zł
 • abonament roczny dla mieszkańca strefa „0” wynosi 300,00 zł
 • abonament  miesięczny dla mieszkańca strefa „0” wynosi 30,00 zł
 • abonament roczny dla mieszkańca strefa „I” wynosi 250,00 zł
 • abonament  miesięczny dla mieszkańca strefa „I” wynosi 25,00 zł
 • abonament roczny dla osoby niepełnosprawnej strefa „0” wynosi 100,00 zł
 • abonament  miesięczny dla osoby niepełnosprawnej strefa „0” wynosi 15,00 zł
 • abonament roczny dla osoby niepełnosprawnej strefa „I” wynosi 80,00 zł
 • abonament  miesięczny dla osoby niepełnosprawnej strefa „I wynosi 10,00 zł
 • abonament roczny ekologiczny strefa „0” wynosi 300,00 zł
 • abonament miesięczny  ekologiczny strefa „0” wynosi 30,00 zł
 • abonament roczny ekologiczny strefa „I” wynosi 240,00 zł
 • abonament miesięczny  ekologiczny strefa „I” wynosi 25,00 zł

  Abonament postojowy nabywa się w kasie Urzędu Miejskiego w Dębicy, ulica Ratuszowa 2, pokój nr 55 – parter.

2. Zerowa stawa opłaty za parkowanie ustala się dla:

– osób niepełnosprawnych posiadających „Kartę parkingowa osoby niepełnosprawnej” potwierdzającą uprawnienia do korzystania z ulg i przywilejów określonych w przepisach ruchu drogowego. Karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego w sposób umożliwiający odczytanie jej pierwszej strony,

– samochodów  instytucji i urzędów wymienionych w §11 ust. 2-6 Uchwały
LXIX/500/2022 z dnia 14 grudnia 2022 roku, na czas wykonywania zadań służbowych w strefie płatnego parkowania. Samochody winne mieć wystawiony identyfikator wydany przez Urząd Miejski w Dębicy.

Opłaty parkingowe wnosi się przy użyciu biletów postojowych i abonamentów postojowych.

Bilety postojowe nabywa się w parkomatach rozmieszczonych przy płatnych parkingach
w strefie płatnego parkowania.

Abonament postojowy nabywa się w kasie Urzędu Miejskiego w Dębicy, ulica Ratuszowa 2, pokój nr 55 – parter.

UWAGA. W przypadku nie uiszczenia opłaty parkingowej w należnej wysokości, pobierana jest opłata dodatkowa w wysokości 50,00 zł.

document
Wniosek dotyczący Strefy Płatnego Parkowania
document
Wniosek ogólny Strefa Płatnego Parkowania pdf
document
Wniosek o kartę parkingową
document
Wniosek o kartę parkingową pdf
document
Wniosek o kartę parkingową Zasłużony Honorowy Dawca Krwi

Opłata za parkowanie z aplikacją AnyPark

Rozpoczęcie korzystania z Systemu Pango wymaga pobrania aplikacji ze sklepu Google Play lub Apple AppStore. Osoby, które nie posiadają smartfona mogą po rejestracji przez stronę pango.pl zlecać parkowanie za pomocą komend SMS lub połączenia telefonicznego z numerem 222 700 000. Do założenia konta potrzebny jest tylko numer telefonu. Operator nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z rozwiązania ponad opłaty za czas parkowania. Pojazd kierowcy, który korzysta z Pango musi być oznaczony naklejką lub kartą z napisem PANGO pozostawioną za przednią szybą pojazdu.

Pango przygotowało specjalną ofertę dla użytkowników dębickiej strefy płatnego parkowania. Pierwsze ciągłe 3 godziny parkowania po wpisaniu kodu START po rejestracji w systemie będą dla kierowców za darmo. Promocja trwa do końca 2020 r.

Dowiedz się więcej o aplikacji AnyPark

Za parking zapłacisz w aplikacji mPay

Od 1 marca 2022 r. mieszkańcy Dębicy mogą szybko i wygodnie zapłacić za parkowanie przy pomocy kolejnej mobilnej aplikacji. Jest to możliwe dzięki darmowemu narzędziu mPay. Aplikację można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play, App Store i Huawei App Gallery.

Opcję płatności za parkowanie znajdziemy w mPay w zakładce „Produkty i usługi”. Następnie wybieramy „Parkowanie” i realizujemy płatność. Niewątpliwym atutem aplikacji mPay jest specjalna mapa, wskazująca kierowcy, w której strefie aktualnie się znajduje i jaki cennik go obowiązuje.

Użytkownicy mPay oprócz regulowania należności za parking, mogą również: doładować telefon lub gry, opłacić dostęp do serwisów filmowych i muzycznych, nadać przesyłkę kurierską, czy realizować szybkie przelewy. Ponadto skorzystają z wielu innych, pomocnych na co dzień funkcjonalności.

Dowiedz się więcej o aplikacji mPay

W Dębicy pojawił się “uber” wśród aplikacji parkingowych

Od 25 stycznia w Dębicy pojawiła się nowa aplikacja umożliwiająca płatne parkowanie: “Flowbird parking”. Ta należąca do największego na świecie producenta parkometrów aplikacja pozwala na płatność za parking niemal w całej Europie a oprócz tego w USA, Australii, Hong Kongu a nawet na wyspie Reunion na Ocenie Indyjskim. Firma chce zapewnić użytkowników możliwe największy zasięg usługi na świecie dlatego liczba miast ciągle rośnie i przekracza już 1050 z czego 850 w Europie. Najbliżej Dębicy aplikacja działa w Rzeszowie, Krakowie i Tarnobrzegu ale firma planuje wkrótce pojawić się w Tarnowie i kolejnych miastach w okolicy.

Jedna aplikacja do parkowania w całej Europie

Flowbird to jedyna działająca w Polsce aplikacja za pomocą której użytkownik może zapłacić także we Francji, Szwecji, Hiszpanii czy Włoszech. W całej Polsce jest już ponad 45 lokalizacji aplikacji a do końca roku ma być ich 70. Dzięki uruchomieniu usług w Warszawie w listopadzie zeszłego roku, Flowbird znalazł się w trójce największych operatorów w Polsce.

Aplikacja jest niezwykle prosta i przyjazna. Na mapie prezentowane są wirtualne parkomaty, które pozwalają upewnić się czy jesteśmy na terenie strefy płatnego parkowania czy na parkingu niestrzeżonym.

Jeśli kierowca nie posiada smartfonu z systemem iOS lub Android może także skorzystać z wersji w przeglądarce pod adresem: https://my.flowbirdapp.com.

Płać wygodnie karta płatniczą

Do rozpoczęcia korzystania z usługi wymagany jest adres email i hasło ale można także sparować swoje konto z portalem facebook, kontem google lub Apple ID. Aplikacja jest bezpłatna.

W tej chwili użytkownik za parking może zapłacić karta płatniczą, wkrótce udostępniona zostanie także opcja płatności z przedpłaconego portfela, którego zasilenie będzie można ustawić na automatyczne po spadku poniżej określonego salda.

Kierowca powinien oznakowywać pojazd naklejką czy kartą za szybą – naklejkę można wydrukować ze strony lub odebrać bezpłatną naklejkę w Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Dębica lub pobrać ze strony: https://flowbird.pl.