W Dębicy rozpoczęto kolejną edycję Powszechnych Dobrowolnych Szkoleń Obronnych realizowanych w ramach programu „wGotowości”. Inicjatywa ma na celu przygotowanie mieszkańców do właściwego reagowania w sytuacjach kryzysowych i zagrożenia.

Uczestnicy szkoleń zdobywają praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa, pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach nadzwyczajnych. Program „wGotowości” wspiera budowanie świadomych i odpowiedzialnych społeczności lokalnych, podnosząc poziom bezpieczeństwa mieszkańców.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa i programu dostępne są na stronach instytucji wojskowych: wojsko-polskie.pl/wgotowosci.









