Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Dębiccy uczniowie nagrodzeni za osiągnięcia w roku szkolnym 2025/2026

23 czerwca 2026
Loading...

Laureaci konkursów przedmiotowych, finaliści zmagań wojewódzkich, młodzi artyści oraz sportowcy zostali uhonorowani podczas miejskiej uroczystości podsumowującej osiągnięcia edukacyjne uczniów dębickich szkół. Wydarzenie było okazją do wyróżnienia talentów oraz podziękowania nauczycielom za ich wkład w rozwój młodego pokolenia.

Podsumowano sukcesy uczniów dębickich szkół

W ostatnim tygodniu roku szkolnego odbyła się miejska uroczystość podsumowująca osiągnięcia edukacyjne uczniów dębickich szkół podstawowych. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się występem Urszuli Stachowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy, która zaprezentowała utwór „Niech żyje bal”. Młoda wokalistka zdobyła wcześniej III miejsce podczas XXXV Podkarpackiego Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”.

Podczas wydarzenia podkreślono osiągnięcia uczniów w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W roku szkolnym 2025/2026 dębiccy uczniowie uczestniczyli w finałach wojewódzkich dziewięciu konkursów przedmiotowych oraz konkursu informatycznego „Podkarpacki Baltie”. Łącznie w zmaganiach finałowych udział wzięło 96 uczniów, z których 79 zdobyło prestiżowe tytuły – 22 laureatów i 57 finalistów.

Największe sukcesy odnotowano w konkursie języka angielskiego, gdzie uczniowie zdobyli trzy tytuły laureata i dziesięć finalistów. Równie wysokie wyniki osiągnięto w konkursie geograficznym, w którym wszyscy laureaci reprezentowali Szkołę Podstawową nr 5. Bardzo dobre rezultaty przyniósł także konkurs informatyczny „Podkarpacki Baltie”, gdzie dębiccy uczniowie zdobyli trzy tytuły laureata i dziewięć tytułów finalisty. Nagrody rozdali burmistrz Dębicy Mateusz Kutrzeba oraz wiceburmistrz Małgorzata Rauch.

Po kolejnym występie Urszuli Stachowicz z utworem „Niech żyje bal” z repertuaru Anny Jantar uwaga uczestników została skierowana na osiągnięcia sportowe dębickich uczniów. Podczas uroczystości wyróżniono młodych zawodników, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli znaczące sukcesy na arenach sportowych. Kryterium przyznania wyróżnień było zajęcie czołowych lokat co najmniej na szczeblu wojewódzkim.

W gronie nagrodzonych znaleźli się przede wszystkim uczestnicy Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Szczególne powody do satysfakcji miała Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy, która odniosła historyczny sukces w wojewódzkiej klasyfikacji sportowej. Placówka zajęła pierwsze miejsce, zdobywając rekordową liczbę 2027 punktów. Jak podkreślano podczas uroczystości, był to najlepszy wynik w historii prowadzenia tego zestawienia. Nagrody rozdali przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej Sławomir Gleń oraz dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Monika Rojek-Kałek.

Doceniono również młodych artystów

Kolejną część wydarzenia poświęcono osiągnięciom artystycznym uczniów dębickich szkół. Wyróżniono laureatów i uczestników konkursów muzycznych, plastycznych, teatralnych oraz innych przedsięwzięć kulturalnych, którzy w roku szkolnym 2025/2026 z powodzeniem reprezentowali swoje szkoły i miasto na szczeblu regionalnym oraz wojewódzkim.

Podkreślono, że sukcesy artystyczne stanowią ważny element rozwoju młodych ludzi, pozwalając im rozwijać talenty, kreatywność oraz wrażliwość. Osiągnięcia uczniów były także efektem pracy nauczycieli i instruktorów, którzy wspierali ich w przygotowaniach do konkursów i występów. Nagrody rozdali sekretarz miasta Dębicy Sławomir Gawlik oraz radna rady miejskiej Grażyna Tomaszewska.

Po wręczeniu wyróżnień głos zabrał burmistrz Dębicy Mateusz Kutrzeba, który pogratulował uczniom osiągniętych wyników oraz podziękował nauczycielom za ich codzienną pracę i zaangażowanie.

Zwieńczeniem wydarzenia był pokaz grupy akrobatycznej ze Szkoły Podstawowej nr 5, przygotowanej przez nauczycieli Krzysztofa Jużeckiego i Macieja Zaborowskiego.

Uroczystość stanowiła podsumowanie roku pełnego sukcesów edukacyjnych, artystycznych i sportowych, a także okazję do docenienia młodych mieszkańców Dębicy, którzy swoją wiedzą, talentem i pracowitością promują miasto na szczeblu wojewódzkim i regionalnym.

Osiągnięcia edukacyjne 2025/2026

Rozwiń

Osiągnięcia sportowe 2025/2026

Rozwiń

Osiągnięcia artystyczne 2025/2026

Rozwiń