Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Artystycznie i sportowo

18 lutego 2022
Loading...

Ponad czterdziestu artystów związanych z Dębicą zaprezentuje swoje prace na wystawie środowiskowej. Wernisaż odbędzie się w piątek (18 lutego). W niedzielę natomiast czekają duże emocje sportowe. Odbędzie się bowiem Puchar Polski w Sumo.

Artystycznie i sportowo
Artystycznie i sportowo
Artystycznie i sportowo

Weekend rozpocznie się świętem artystów, którzy mieszkają bądź pochodzą z Dębicy. Na tradycyjnej wystawie środowiskowej będzie można zobaczyć malarstwo, grafikę, rzeźbę oraz rysunek. Wernisaż odbędzie się dzisiaj o godz. 18:00 w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. Prace będzie można podziwiać do 19 marca.

W niedzielny poranek Miejski Ośrodek Kultury zaprasza najmłodszych dębiczan ze swoimi ojcami do DKiK Śnieżka na Poranek z Tatą i projekcję filmu „Martin i magiczny las”. Gościem specjalnym spotkania będzie kierowca autobusu, który opowie o swojej pracy i przeczyta dzieciom bajkę.

Ten weekend będzie obfitował także w emocję sportowe. W niedzielę na hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy, zmierzą się zawodnicy sumo. O Puchar Polski powalczą seniorki, seniorzy, juniorki i juniorzy z całego kraju. Zawody ruszą o godz. 10:30. Walki finałowe zaplanowano na 14:30. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka.