Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Dębica po raz kolejny zorganizuje Mistrzostwa Polski Juniorek w Piłce Siatkowej

28 marca 2022
Loading...

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdecydował, że Dębica zorganizuje turniej finałowy Klubowych Rozgrywek o Mistrzostwo Polski w kategorii juniorek. Rywalizacja odbywać się będzie od 26 do 30 kwietnia.

Ta największa siatkarska impreza juniorek w Polsce rozegrana zostanie na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy. Przez pięć dni rozegranych zostanie 18 spotkań, które wyłonią klubowego Mistrza Polski Juniorek.

   – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny jako miasto będziemy gospodarzami ważnej sportowej imprezy. Cieszę się, że Polski Związek Piłki Siatkowej obdarza Dębicę zaufaniem przyznając możliwość zorganizowania Mistrzostw Polski, tym razem w kategorii Juniorek – mówi burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

Na turniej do Dębicy przyjadą:
WTS Wieliczka, LTE Legionovia Legionowo, KS Pałac Bydgoszcz, MKS SMS Kalisz, Volley Wrocław, GKS Wieżyca 2011 Stężyca, MKS Dąbrowa Górnicza i UKS Atena Warszawa.

Wśród siatkarek biorących udział w turnieju zobaczymy zawodniczki wkraczające do rozgrywek seniorskich, którzy już niedługo będą stanowić o sile polskiej reprezentacji w piłce siatkowej kobiet.