Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Dni Dębicy pełne wydarzeń

22 maja 2023
Loading...

Brathanki, atrakcje z okazji Dnia Dziecka, dyskoteki, pokazy strongman, zlot pojazdów zabytkowych, Dębicka Dziesiątka z Maratończykiem, koncerty: Marcina Zawory, PrestoChango, Macieja Kity, program „Piękny Rejs” z utworami Krzysztofa Krawczyka, to tylko niektóre wydarzenia tegorocznego święta miasta, które potrwa od 1 do 4 czerwca w różnych częściach Dębicy.

Atrakcje dla najmłodszych

Program pierwszego dnia Święta Miasta dedykowany jest najmłodszym. Z okazji Dnia Dziecka, w parku „Sokoła”, przy Domu Kultury Śnieżka, od godz. 16:00 czekać będą występy artystyczne grup działających przy MOK-u i Vocal Studio. Zaprezentują się także podopieczni Zgranej Paki. O świetną zabawę i konkurs zadba DJ. Uczestnicy będą mogli skorzystać z dmuchańców, animacji, gier i zabaw, konkursów, malowania twarzy oraz słodkich niespodzianek.

Na Rynku wystąpią nasi

Drugi dzień upłynie pod znakiem świetnej muzyki, głównie w wykonaniu lokalnych artystów. Na Rynku, od godziny 16:00, prezentować się będą grupy artystyczne Miejskiego Ośrodka Kultury. Później wystąpi Marcin Zawora, zespół kameralny PrestoChango oraz zwycięzcy Dębica Open Festiwal. O 21:00 dyskotekę dla mieszkańców poprowadzi DJ Maxx.

Brathanki na Akademickiej

W sobotę organizatorzy zapraszają na stadion miejski przy ul. Akademickiej. Już o godz. 11:00 wystartuje Dębicka Dziesiątka z Maratończykiem. Na godz. 14:00 zaplanowano pokazy strażaków z Dębicy i partnerskiego miasta Puurs-Sint-Amands. Później będą gry i zabawy z Five Fit oraz widowiskowe pokazy Strongman. Nie zabraknie także muzyki. Program pt. „Piękny rejs” z piosenkami Krzysztofa Krawczyka rozpocznie się o godz. 18:00, a o 20:00 zaśpiewa gwiazda tegorocznych Dni Dębicy – zespół Brathanki. Ostatnim akcentem trzeciego dnia świętowania będzie dyskoteka, którą poprowadzi DJ Jakub Żmuda.

Do Dębicy przyjadą pojazdy zabytkowe

Ostatni dzień świętowania rozpocznie się na Rynku o godz. 12:00 Konfrontacją Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych. Organizatorzy przygotowali także atrakcję dla miłośników motoryzacji. Na Dniach Dębicy odbędzie się bowiem Zlot Pojazdów Zabytkowych Moto Legendy. Tego dnia do Dębicy przyjadą pojazdy wyprodukowane jeszcze w czasie I wojny światowej. Będzie to historyczny Ford T z 1916 roku. Ciekawy egzemplarz to także Opel z 1972 r. zakupiony przez Kurię Krakowską dla kard. Karola Wojtyły. Na godz. 19:00 zaplanowano koncert Macieja Kity z zespołem, a o 20:30 odbędzie się potańcówka z zespołem Mega. Tego dnia, w Domu Kultury Śnieżka, odbędzie się także XIV Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka.