Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

,,Dziewiątka Przedszkolakom” czyli XXI Olimpiada na Olimpie

03 lutego 2022
Loading...

Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy zaprasza przedszkolaków do udziału w dwudziestej pierwszej edycji sportowych zawodów, które ze względu na trwającą pandemię koronawirusa odbędą się w formie online. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 14 lutego br.

Każde przedszkole może wystawić jedną drużynę składającą się z sześciu zawodników: 3 chłopców i 3 dziewczynek w wieku od 5 do 7 lat (najstarsza grupa wiekowa w przedszkolu). Zadaniem każdego przedszkola jest wykonanie sportowych konkurencji, udokumentowanie przebiegu zawodów (zdjęcia, filmy) i dostarczenie do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy listy uczestników wraz z tabelą wyników w terminie do 18 marca br.

Konkurencje dla dzieci:
1. Bieg sztafetowy połączony z przekładaniem szarfy
Ustawienie zespołu w rzędzie, każdy zawodnik biegnie po linii prostej, przy pachołku przekłada szarfę od góry lub od dołu i wraca biegiem po prostej do swojego rzędu. Minięcie linii mety jest sygnałem do  rozpoczęcia konkurencji przez następnego zawodnika – liczony jest czas całej drużyny. Pachołek ustawiony w odległości 6m .

2. Bieg na czworakach przez tunel
Ustawienie zespołu w rzędzie — pierwszy zawodnik biegnie w kierunku tunelu, tunel pokonuje na czworakach, po wyjściu z tunelu biegnie do słupka oddalonego od linii startu i mety 6 metrów, który okrążą w drodze powrotnej również na czworakach, pokonuje tunel  i wraca do swojego rzędu. Minięcie linii mety jest sygnałem do rozpoczęcia konkurencji przez następnego zawodnika – liczony jest czas całej drużyny.

3. Skok w dal z miejsce na odległość
Postawa w małym rozkroku stopy ustawione równolegle palcami przed linią. Odbicie następuje przez ugięcie kolan i energiczny zamach rąk. Lądowanie na obydwie nogi. Odległość mierzona jest od linii początkowej do miejsca zetknięcia tylniego brzegu pięty z podłożem (dodatkowa próba jest możliwa, jeśli uczestnik zabawy upadnie do tyłu lub dotknie podłoża inną częścią ciała) – wynik podajemy całej drużyny np. 7,20 m.

4. Rzuty woreczkiem do obręczy „hula-hop”
Każdy z zawodników ma po dwa woreczki i oddaje dwa rzuty do położonego na podłodze koła hula-hop o średnicy 70 cm. Rzuty oddawane są z odległości 4 metrów. O zajętym miejscu decyduje liczba celnych rzutów, za celny rzut uważa się woreczek będący cały w kole – np. 11 celnych rzutów.

Dzieci mogą wziąć również udział w konkursie plastycznym pod hasłem ,,Olimpijczyk to ja – dębicki przedszkolak”. Zadaniem jest wykonanie pracy dowolną techniką w rozmiarze A3. Z tyłu pracy należy dołączyć czytelną metryczkę z danymi uczestnika: imię i nazwisko, wiek, nazwa oraz adres przedszkola oraz dane opiekuna. Prace należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy w terminie do 23 marca br. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 marca br. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 14 681 26 02.