Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Goście z ONZ w „Zgranej Pace”

18 listopada 2022
Loading...

Placówkę wsparcia dziennego „Zgrana Paka” przy ul. Matejki w Dębicy odwiedzili w czwartek 17 listopada goście z Fundacji na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL z Rzeszowa oraz przedstawiciele Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).

Goście z ONZ w Zgranej Pace
Goście z ONZ w Zgranej Pace
Goście z ONZ w Zgranej Pace
Goście z ONZ w Zgranej Pace
Goście z ONZ w Zgranej Pace

Przedstawiciele organizacji w ramach wzajemnej współpracy realizują projekt mający na celu zapewnienie pomocy psychologicznej dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Podkarpacia. Grupę docelową projektu stanowią dzieci, młodzież i osoby dorosłe z Ukrainy.

Podczas wizyty w placówce prowadzonej przez MOPS przedstawiciele ONZ spotkali się z dziećmi z Ukrainy oraz ich rodzinami, a także animatorkami, które prowadzą zajęcia opiekuńczo-edukacyjne dla ukraińskich dzieci. Podczas spotkania poruszono szereg ważnych tematów. Rozmawiano m.in. o codzienności obywateli z Ukrainy mieszkających w Polsce, ich problemach, wyzwaniach oraz aktualnych potrzebach. Lepsze zrozumienie tych kwestii pozwoli zapewnić bardziej kompleksową pomoc ukraińskim uchodźcom, szczególnie dzieciom, które przebywają i uczą się w naszych placówkach.

Wychowawców pracujących w placówkach wsparcia dziennego wspiera fachową pomocą psychologiczną ukraińska psycholog, która pomaga dzieciom w radzeniu sobie z wojenną traumą i innymi bieżącymi problemami.