Nabór do szkół podstawowych
Uwaga rodzice. 1 marca rusza rekrutacja do klas pierwszych
Serwis informacyjny Miasta Dębica

Jak w prosty sposób założyć profil zaufany?

22 lutego 2021

Profil zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwiać sprawy urzędowe online w serwisach administracji publicznej, bez konieczności wychodzenia z domu. Zastępuje on bezpieczny e-podpis w kontaktach z administracją i umożliwia weryfikację tożsamości. Profil zaufany jest bezpłatny i ważny przez trzy lata od momentu jego potwierdzenia.

Aby założyć profil zaufany, należy zarejestrować swoje konto na stronie profilu zaufanego www.pz.gov.pl,  a następnie w ciągu 14 dni złożyć wizytę w wybranym punkcie potwierdzającym profil w celu potwierdzenia tożsamości. Usługa ta jest dostępna w Urzędzie Miejskim w Dębicy w Biurze Obsługi Interesanta (na parterze ratusza w pokoju nr 23), w godzinach od 7:30 do 15:30.To jedyna konieczna wizyta w urzędzie. Od momentu potwierdzenia tożsamości i uaktywnienia profilu zaufanego użytkownik może posługiwać się nim w komunikacji z jednostkami administracji publicznej.

Filmik instruktażowy

Więcej informacji na temat profilu zaufanego można znaleźć w dedykowanej zakładce w serwisie informacyjnym Miasta Dębicy TUTAJ