Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Jarmark Jadwiżański – zaproszenie dla wystawców

15 września 2023
Loading...

Miasto Dębica oraz Parafia pw. św. Jadwigi zapraszają do udziału w drugim Jarmarku Jadwiżańskim. Wydarzenie zaplanowano na 15 października br. W tym dniu obchodzone będzie także Święto Patronki Dębicy oraz odpust parafialny ku czci Świętej. Do przygotowania stoisk zachęcamy przedsiębiorców z branży cukierniczej, spożywczej, mleczarskiej oraz piekarnie.

W przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Jadwigi, 15 października 2023 roku, Miasto Dębica wspólnie z parafią Św. Jadwigi organizują uroczystości ku czci Patronki Miasta.

Tradycyjnie odbędą się one pod figurą Świętej przy Ratuszu oraz w kościele pw. św. Jadwigi. Po raz drugi, w ramach Dnia Patronki Miasta, zorganizowany zostanie także Jarmark Jadwiżański. Do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zachęcamy przedsiębiorców z branży cukierniczej, spożywczej, mleczarskiej oraz piekarnie. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego: tel.: 14 68 38 233 lub 14 68 38 239.

Przedsiębiorcy zainteresowani wzięciem udziału w jarmarku proszeni są o zgłoszenie do dnia 6 października 2023 r. na adres mailowy: kontakt@umdebica.pl.

W treści zgłoszenia należy wskazać:
– nazwę podmiotu;
– imię i nazwisko zgłaszającego;
– wystawiany asortyment;
– email;
– telefon.

W ramach wydarzenia przeprowadzony zostanie konkurs na najlepszy chleb tradycyjny, nowoczesny oraz na najsmaczniejszy wyrób cukierniczy.

Liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, przypadające na 16 października, zbiega się z obchodzonym w tym dniu Światowym Dniem Chleba. Z kolei 15 października obchodzić będziemy także XXIII Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał będzie pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja Życia”.