Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Inauguracja roku Krzysztofa Pendereckiego

Loading...

Uroczysta Msza św. i koncert Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej zainauguruje Rok Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Poznańskie Słowiki zaśpiewają w kościele św. Jadwigi.

W tym roku przypada jubileusz 90. urodzin Mistrza. Z tej okazji Rada Miejska uchwaliła obchody Roku Krzysztofa Pendereckiego. Będzie on sposobnością do upamiętnienia dziedzictwa kulturowego kompozytora i podkreślenia jego szczególnej roli oraz imponującego wkładu w rozwój polskiej, europejskiej oraz światowej kultury.

Uroczysta inauguracja Roku Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy odbędzie się 23 kwietnia w kościele św. Jadwigi. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. a po niej wystąpi Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” pod batutą Macieja Wielocha. Na organach zagra Marcin Gałęski.

Koncert rozpocznie cykl inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych, społecznych i patriotycznych inspirowanych twórczością i postawami życiowymi dyrygenta, które będą miały miejsce w Dębicy. Kulminacją obchodów będzie festiwal „Dębickie Korzenie”.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Dębica, Parafia św. Jadwigi i Miejski Ośrodek Kultury.