Serwis informacyjny Miasta Dębica

„Kalendarz z mundurem” w dębickiej „Jedenastce”

20 września 2022
Loading...

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi, jako jedyna podstawówka w powiecie dębickim, przystąpiła do udziału w projekcie edukacyjnym Ministerstwa Obrony Narodowej. Na specjalnym „Kalendarzu z mundurem” zaznaczone są święta wojskowe oraz ważne rocznice wydarzeń historycznych. Wraz z kalendarzem, nauczyciele otrzymali  scenariusze lekcji i spotkań poświęconych historii.

Dębicka „Jedenastka” realizuje projekt „Kalendarz z mundurem”
Dębicka „Jedenastka” realizuje projekt „Kalendarz z mundurem”
Dębicka „Jedenastka” realizuje projekt „Kalendarz z mundurem”
Dębicka „Jedenastka” realizuje projekt „Kalendarz z mundurem”

 „Kalendarz z mundurem” to blisko 60 ciekawych materiałów, które mogą stanowić cenne źródło informacji dla uczniów i nauczycieli. Znajdują się w nim materiały dotyczące 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości czy 12 marca – Przystąpienia Polski do NATO. W kalendarzu prezentowane są także daty takie, jak 21 maja – Dzień Kadeta czy 18 października – Święto Wojsk Łączności i Informatyki, po to, aby przybliżyć uczniom zadania, które wykonuje Wojsko Polskie.

Materiały dla szkoły, podczas spotkania na początku roku szkolnego, wręczył por. Mariusz Charchut żołnierz 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy.

Chcąc aby lekcje były jeszcze ciekawsze, dyrektor „Jedenastki” Alicja Prus, zaprasza prelegentów. Pierwszym był zastępca burmistrza Dębicy Maciej Małozięć, który przybliżył uczniom klas ósmych wydarzenia z 17 września 1939 roku, dotyczące agresji Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku. Nawiązał także do udziału 5. Pułku Strzelców Konnych z Dębicy w wojnie obronnej 1939 roku.

Do udziału w kolejnych zajęciach szkoła planuje zaprosić także żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych formacji Wojska Polskiego.