Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Laureat u burmistrza

25 czerwca 2021
Loading...

Dzisiaj zakończenie roku szkolnego 2020/21. Z tej okazji burmistrz Mariusz Szewczyk spotkał się z laureatem kilku konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty. Karol Krasoń, bo o nim mowa był najlepszy na Podkarpaciu w konkursach z języków angielskiego i niemieckiego. Jest także laureatem konkursów przedmiotowych z matematyki, geografii, biologii, fizyki i informatyki, a także finalistą konkursu z chemii. 

Laureat u burmistrza
Laureat u burmistrza
Laureat u burmistrza
Laureat u burmistrza
Laureat u burmistrzaLaureat u burmistrza

Do dębickiego Ratusza laureat przyszedł ze swoimi rodzicami Małgorzatą i Krzysztofem Krasoniami oraz Alicją Prus dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi. – Zdobyte laury to efekt pasji, rozlicznych zainteresowań, ale także ciężkiej pracy, samozaparcia oraz wyrzeczeń. Zdaję sobie sprawę jednak, że za każdym dzieckiem i jego sukcesami stoją rodzice, którzy pierwsi w nie uwierzyli. To dzięki temu, że stworzyliście państwo warunki do wszechstronnego rozwoju syna, dajecie wsparcie i miłość, sukcesy Karola są tak spektakularne – mówił do rodziców laureata burmistrz Dębicy.

Karol Krasoń jest tegorocznym absolwentem PSP nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi. Od września wybiera się do II LO w Dębicy, na profil matematyczno-fizyczny. – Później chciałbym dostać się na dobą politechnikę np. do Wrocławia. Moją pasją jest nie tylko nauką, ale również taniec towarzyski. Znajduję także czas dla kolegów– zapewniał laureat.

Burmistrzowie Mariusz Szewczyk i zastępca Maciej Małozięć wręczyli rodzicom list gratulacyjny oraz kwiaty. Karola obdarowali upominkiem.