Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Memoriał Dębickich Mistrzów

02 listopada 2021
Loading...

Blisko 50 zawodników z całej Polski oraz goście ze Szwecji wzięli udział w XIV Memoriale Dębickich Mistrzów. Uczczono w ten sposób pamięć znakomitych zapaśników Wisłoki: Kazimierza Lipienia, Ryszarda Świerada i Andrzeja Skrzydlewskiego.

Zawodnicy startujacy w memoriale
Burmistrz Dębicy i starosta dębicki składają kwiaty na grobie mistrza
Burmistrz Dębicy
medale
medalista memoriału

Zanim rozpoczęła się rywalizacja sportowa, władze samorządowe oraz sportowi działacze złożyli kwiaty na grobach mistrzów.

Zawody odbywały się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. Zawodnicy Wisłoki zakończyli rywalizację z siedmioma medalami. Złoto wywalczył Maciej Socha (36 kg), srebro Szymon Drożdż (44 kg) i Filip Łydo (52 kg), a brąz Cyprian Madeja (36 kg), Krzysztof Franc (38 kg), Wiktor Krzystyniak (48 kg) oraz  Jakub Żurek (52 kg).

Najlepszym zawodnikiem Wisłoki okazał się Maciej Socha, zdobywca złotego medalu w kategorii 36 kg, który otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez syna śp. Ryszarda Świerada – Dawida.

Drużynowo Wisłoka Dębica zajęła trzecie miejsce. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna KS Hardzi Jaroszowiec, a drugą lokatę uzyskała drużyna  KS Bieżanowianka Zapasy.

Patronat honorowy nad memoriałem objął burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.