Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Międzynarodowy projekt Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej

24 stycznia 2023
Loading...

„Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni” – to hasło projektu jaki  realizować będzie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy. Na działania związane z programem placówka otrzymała ponad 21 tys. złotych.

Dębicka biblioteka dołączyła do grona 51 placówek w kraju, biorących udział w integracyjnym projekcie. Skierowany jest on do dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy.

Dzięki projektowi uczestnicy nawiążą relacje z rówieśnikami z Polski i będą razem korzystać z oferty biblioteki, co pomoże im w integracji z lokalną społecznością i w adaptacji do polskiego systemu edukacji.

Uczniowie zza wschodniej granicy przebywający w Dębicy będą mieć możliwość nauki online zgodnie z ukraińskim programem nauczania, co pozwoli im być na bieżąco z materiałem w czasie pobytu w Polsce, a ukraińscy uczniowie polskich szkół otrzymają wsparcie w nauce. Będą mogli także brać udział w kreatywnych zajęciach rozwojowych z zakresu STEAM, w zajęciach artystycznych, a także w relaksujących zajęciach ruchowych Team Up, co pomoże im rozwijać ich potencjał, zainteresowania, hobby i uzdolnienia w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.