Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Miejska biblioteka utworzy Przystań św. Mikołaja dla ukraińskich dzieci

26 kwietnia 2022
Loading...

Na realizację „Przystani”, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zdobyła dofinansowanie z Fundacji Świętego Mikołaja. W ramach działań będzie realizowana pomoc edukacyjna, psychologiczna i integracyjna dla dzieci zza wschodniej granicy, przebywających obecnie w Dębicy.

Biblioteka znalazła się w gronie ponad 40 instytucji, które otrzymały dofinansowanie. To ogromny sukces, bo do projektu zgłosiło się aż 530 jednostek.  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy za ponad 35 tys. zł będzie realizować zajęcia dla 30 dzieci i młodzież z Ukrainy.

W ramach projektu będą prowadzone m.in. zajęcia z języka polskiego, muzykoterapii, warsztaty kulinarne oraz wyjazdy do Muzeum Lalek w Pilźnie, Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, ogrodów sensorycznych oraz ogrodu baśni i legend w Krynicy Zdroju. – Dzieci wezmą też udział w wycieczce rowerowej i w spotkaniu. Te zajęcia nakierowane będą na ekoedukację i ekoempatię – wymienia Monika Rojek-Kałek, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Projekt rusza w najbliższych dniach i będzie realizowany do końca sierpnia.