Nabór do szkół podstawowych
Uwaga rodzice. 1 marca rusza rekrutacja do klas pierwszych
Serwis informacyjny Miasta Dębica

Mieszkanie Plus w Dębicy już z kryteriami. Nabór najemców ruszy w drugim kwartale 2021 roku.

21 grudnia 2020

Rada Miejska w Dębicy określiła kryteria społeczne naboru do mieszkań budowanych przy ul. Ratuszowej. Osiedle realizowane jest w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego realizowanej przez spółkę PFR Nieruchomości. Nabór wniosków o zawarcie umowy najmu ruszy już w drugim kwartale 2021 roku.

Mieszkanie Plus w Dębicy
Mieszkanie Plus w Dębicy
Mieszkanie Plus w Dębicy
Mieszkanie Plus w Dębicy
Mieszkanie Plus w Dębicy
Mieszkanie Plus w Dębicy

Mieszkania powstające w Dębicy to wspólna inwestycja dębickiego Urzędu Miasta i spółki PFR Nieruchomości. Wspólny będzie także nabór przyszłych najemców. W pierwszym etapie polegający na weryfikacji wniosków w oparciu o kryteria społeczne, które właśnie przyjęła Rada Miasta w Dębicy. Zgodnie z treścią uchwały na najwięcej punktów mogą liczyć ci, którzy nie są właścicielami mieszkania ani domu jednorodzinnego oraz obecni lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy zdecydują się je zwolnić. Premiowane będą również rodziny z dziećmi, osoby odprowadzające podatek dochodowy w Dębicy czy też zatrudnione na terenie powiatu dębickiego.

Mieszkańcy są zainteresowani tą inwestycją, a świadczą o tym telefony do urzędu miasta. Zakładamy, że nabór ruszy w drugim kwartale przyszłego roku – zaznacza Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy

Najbardziej chcemy promować mieszkańców Dębicy, młode rodziny z dziećmi, seniorów, ale także osoby zatrudnione w całym powiecie. Cieszymy się, że inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem na działce wskazanej przez nas. Cała infrastruktura jest tutaj na miejscu, a odległość do szkoły, przedszkola czy sklepu sprawia, że jest to bardzo dobra lokalizacja. Mieszkańcy są zainteresowani tą inwestycją, a świadczą o tym telefony do urzędu miasta. Zakładamy, że nabór ruszy w drugim kwartale przyszłego roku – zaznacza Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy

Za projekt inwestycji odpowiada warszawska pracownia EMA Studio. Architekci zaproponowali kwartałową zabudowę osiedla tak, by w jego wnętrzu stworzyć atrakcyjną przestrzeń sąsiedzką z bezpieczną strefą dla rodzin z dziećmi. Kameralne trzypiętrowe budynki pomieszczą mieszkania od jedno- do czteropokojowych, których średni metraż wyniesie około 50 mkw. Wszystkie lokale zostaną wykończone w standardzie podstawowym.

Cieszę się, że w kolejnej naszej lokalizacji zostały przyjęte kryteria naboru. W Dębicy powstają nowoczesne mieszkania, które zostaną wykończone w standardzie podstawowym. Lokale, które udostępnimy najemcom będą gotowe do wprowadzenia. Wystarczy tylko zainstalować kuchnię i wnieść meble. Liczę, że ta inwestycja przyczyni się do lepszego życia mieszkańców i rozwoju miasta podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Prace budowlane, za które odpowiada firma TranstolbudPiekutowski, ruszyły jesienią 2019 roku i pomimo pandemii przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

To 201 mieszkań, które dają nieco ponad dziesięć tysięcy metrów powierzchni użytkowej, oprócz tego wokoło mamy miejsca postojowe i plac zabaw, który znajdzie się na centralnie położonym patio. Docelowo wszystkie mieszkania będą wykończone w określony w projekcie sposób. Ściany i sufity zostaną pomalowane na biało, na podłogach będą panele i płytki. Łazienki zostaną wyposażone w niezbędną armaturę i ceramikę. Prace, które jeszcze są przed nami to zagospodarowanie terenu, wykończenie mieszkań i powierzchni wspólnych. Zgodnie z umową terminem zakończenia prac jest lipiec 2021 roku, ale zakładamy, że uda nam się wykonać je wcześniej czyli na przełomie maja i czerwcaprzekonuje Karol Kostro, kierownik kontraktu Transtolbud – Piekutowski sp. z o.o.

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje spółka PFR Nieruchomości,  w budowie jest obecnie ponad 2200 mieszkań w dziesięciu lokalizacjach takich jak –  Katowice, Dębica, Świdnik, Radom, Mińsk Mazowiecki, Nowy Targ, Kraków, Zamość, Łowicz i Toruń.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Więcej informacji na:
www.nieruchomosci.pfr.pl
www.mplus.pl
www.debica.mdr.pl
www.facebook.com/PFRN.MieszkaniePlus/