• Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

  Minister o piątce dla dębickiego sportu

  14 września 2023
  Loading...

  Przy Szkole Podstawowej nr 12 odbyła się dzisiaj (14 września) konferencja prasowa z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcina Warchoła, władz miasta oraz starosty dębickiego. Poruszono na niej temat inwestycji sportowych realizowanych na terenie Dębicy.

  Konferencja nie przypadkowo odbyła się przy dębickiej „Dwunastce”. To ta szkoła już w przyszłym roku zyska boisko wielofunkcyjne z zadaszeniem dzięki dotacji z programu „Olimpia”.

  – Będzie to boisko wielofunkcyjne o wymiarach pola gry 20m x 40m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji. Dodatkowo planowana jest budowa łącznika pomiędzy szkołą a halą. Na ten cel otrzymaliśmy 2 765 532 zł – mówił Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy.

  Obecny na konferencji Marcin Warchoł, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości zwracał uwagę jak ważny jest sport, aby przeciwdziałać przestępstwom. – To dzięki czterokrotnie zwiększonym dotacjom na inwestycje sportowe dzieci i młodzież może rozwijać swoje pasje i talenty – podkreślał minister.

  Hala przy SP 12 będzie kolejną inwestycją sportową na którą Miasto Dębica zdobyło dofinansowanie z programów rządowych. – Hala łukowa powstanie także przy Szkole Podstawowej nr 4. Dotację otrzymaliśmy również na modernizację zabytkowej hali przy ul. Kościuszki, remont trybun przy stadionie KS Wisłoka, a już wkrótce oddany do użytku zostanie stadion lekkoatletyczny – wymieniał Maciej Małozięć, zastępca burmistrza Dębicy.

  W konferencji wziął udział także starosta dębicki Piotr Chęciek i dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusz Kozak.