Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Mistrzostwa Polski w Dębicy przeszły do historii

02 maja 2022
Loading...

Zawodniczki MKS SMS Kalisz wygrały w sobotę 30 kwietnia Mistrzostwo Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. W finałowym spotkaniu pokonały siatkarki z KS Wieżyca 2011 Stężyca. Medale juniorki odebrały z rąk Mariusza Szewczyka, burmistrza Dębicy i działaczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W pięciodniowym turnieju wzięło udział osiem zespołów, które rozegrały na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy mecze w dwóch grupach, półfinały i spotkania o medale. Tytuł Mistrza Polski Juniorek w sezonie 2022 zdobyły siatkarki  MKS SMS Kalisz, które w finale pokonały KS Wieżyca 2011 Stężyca 3:2 (25:22, 25:19, 22:25, 13:25, 15:13). Brązowe medale przypadły siatkarkom UKS Atena Warszawa. Sponsorem turnieju i mecenasem młodzieżowej siatkówki jest PKN ORLEN.

Podczas mistrzostw na parkiecie obecne były młode siatkarki z Dębickiej Akademii Siatkówki ,,Kępa” oraz Akademii Siatkówki Wisłoka, które służyły swoją pomocą w czasie rozgrywek. Ceremonię zamknięcia Mistrzostw Polski uświetnił występ tancerek ze Szkoły Tańca i Ruchu SOUL DANCE.

Najlepsza przyjmująca: Natalia Rejment – KS Wieżyca 2011 Stężyca

Organizatorami Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej Dębica 2022 byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Siatkowej, Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej, Miasto Dębica, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy, Dębicka Akademia Siatkówki Kępa. Mistrzostwa odbyły się dzięki wsparciu sponsorów: RedBull, Molten Polska, Blachy Pruszyński, Olimp Labs, Darco, Fabryka Reklamy, Prorowery.pl, Ventor, Selenka Wieniec Zdrój, Sieć Handlowa Jubilatka, Arkus&Romet Group, Cukiernia Bassara, Hotel Gold. Patronem medialnym mistrzostw była Telewizja Dębica.TV.