Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Promocja książki z aukcją charytatywną

29 lutego 2024
Loading...

Galeria Sztuki MOK w Dębicy organizuje 7 marca promocję albumu – „FRANCISZEK SZCZERBIŃSKI – ROZSTRZYGNIĘTE PO MALARSKU”. W czasie wydarzenia odbędzie się także aukcja charytatywna na rzecz Marka Szymaszka „SZAMANA”.

Album powstał w dziesiątą rocznicę śmierci Franciszka Szczerbińskiego. Pochodzący z z Kędzierza pod Dębicą artysta zajmował się malarstwem, projektowaniem graficznym oraz architekturą wnętrz. Jego twórczość znalazła uznanie na licznych wystawach, a także wzbogaciła zbiory muzealne oraz prywatne kolekcje. Szczególnie cenione były pastele, którymi artysta zajmował się niemal do ostatnich chwil życia.

Spotkanie będzie okazją aby wspólnie z sympatykami jego twórczości, rodziną i przyjaciółmi powspominać artystę i jego dzieła.

Jednocześnie wydarzenie będzie sposobnością do wsparcia artysty Marka Szymaszka „SZAMANA”, który walczy z ciężką chorobą. Podczas spotkania odbędzie się aukcja charytatywna. Galeria Sztuki MOK w Dębicy zaprasza wszystkich artystów do przekazania prac na licytację do 5 marca.  

Oba wydarzenia będą miały miejsce w Galerii Sztuki MOK w Dębicy, 7 marca 2024r., godz. 18.00.