Uwaga!
Obowiązek wymiany ponad 10-letnich pieców!
Serwis informacyjny Miasta Dębica

Rozbudowa lodowiska w Dębicy – budową Roku Podkarpacia 2020

19 listopada 2021
Loading...

Inwestycja została doceniona przez Podkarpacką Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa. Nagrodę pierwszego stopnia, rozbudowa i przebudowa lodowiska, otrzymała w kategorii rozdzielnie elektryczne.

Rozbudowa lodowiska w Dębicy – budową Roku Podkarpacia 2020
Rozbudowa lodowiska w Dębicy – budową Roku Podkarpacia 2020
Rozbudowa lodowiska w Dębicy – budową Roku Podkarpacia 2020

Rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu Budowa Roku Podkarpacia 2020 zostały ogłoszone w piątek 19 listopada.  Celem konkursu jest prezentacja osiągnięć inwestycyjnych jednostek inwestorskich, projektowych i wykonawczych działających na Podkarpaciu. W tym roku tytuł przypadł, realizowanej od października 2019 roku, rozbudowie i przebudowie lodowiska w Dębicy.

Przypomnijmy w ramach zadania została wykonana m.in. kompletna przebudowa pomieszczeń maszynowni i wentylatorowni wraz z wyposażeniem w urządzenia chłodzące i centrale wentylacyjne. Płyta lodowiska została wydłużona, a jej wymiary po przebudowie wynoszą 26 x 60 m.  Na płycie lodowiska rozłożona została na stałe systemowa, wielofunkcyjna, zamrażalna nawierzchnia polipropylenowa, która w okresie poza mrożeniem tafli wykorzystywana jest m.in. jako plac do jazdy na rolkach. Hala główna lodowiska otrzymała nowy wygląd, a dach został oczyszczony, wzmocniony i zabezpieczony przeciwpożarowo.

Konkurs jest wynikiem aktywnej współpracy środowisk techników i inżynierów budownictwa, które mimo pandemii nie ograniczyły swej działalności. Wyróżnione obiekty budowlane, oddane do użytkowania w 2020 roku, to efekt pracy wielobranżowych zespołów projektowych i wykonawczych działających na Podkarpaciu.

Konkurs organizuje Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Rzeszowie. Współorganizatorami są: Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Rzeszowski, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Rzeszowie, Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Rzeszowsko-Lubelski, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej oraz Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Podkarpacki.