Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Rusza kolejny etap modernizacji stadionu Wisłoki

28 marca 2024
Loading...

Burmistrz Mariusz Szewczyk podpisał umowę z wykonawcą na realizację III etapu przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Parkowej. W ramach prac ma powstać m.in. zadaszenie nad trybuną, balustrady i podział na sektory.

Rusza kolejny etap modernizacji stadionu Wisłoki
Rusza kolejny etap modernizacji stadionu Wisłoki
Rusza kolejny etap modernizacji stadionu Wisłoki

Firma PBU HAND-BUD Sp. z o.o. ma cztery miesiące od podpisania umowy, aby wybudować zadaszenie nad trybuną zachodnią, wykonać balustrady na trybunie oraz podziały na sektory. W ramach prac mają być również zamontowane krzesełka na trybunach.

Na to zadanie miasto zdobyło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie ponad 3,8 mln złotych. W sumie cała inwestycja kosztować będzie około 3,9 mln złotych.

 – Cieszę się bardzo, że stadion KS Wisłoki zmienia swoje oblicze. Teraz będziemy realizować trzeci etap, ale w przygotowaniu jest ostatni, w ramach którego powstanie nowy biurowiec, bieżnia, zostanie także zadaszona trybuna zachodnia oraz wyremontowana wschodnia. Ten stadion będzie wkrótce wizytówką miasta – zaznacza Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

W ramach dwóch pierwszych etapów modernizacji stadionu została m.in. wybudowana trybuna stadionu wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą w stanie surowym, pomieszczenia szatniowe, sanitarne i sędziowskie oraz parking. Stanęły również 4 maszty oświetleniowe stadionu piłkarskiego.