Serwis informacyjny Miasta Dębica

Spływ Kajakowy „WISŁOKA 2022”

12 lipca 2022
Loading...

Już w najbliższą sobotę miłośnicy kajaków będą mogli podziwiać tereny ziemi dębickiej z perspektywy rzeki Wisłoki. Startuje Miejsko-Gminny Spływ Kajakowy z Dębicy do Pustkowa. Uczestnicy będą mieli do pokonania 14 km.

Wydarzenie organizuje Miasto Dębica wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gminą Dębica, Kajakowym Klubem Kumaki Kozłów, OSP Kozłów, Gminami: Żyraków, Pilzno, Jodłowa i Brzostek.

Spływ ma charakter otwarty. Wziąć w nim udział mogą kajakarze, którzy ukończyli 18 lat, a także osoby niepełnoletnie, ale tylko pod opieką dorosłego.

Warunkiem uczestnictwa w spływie jest posiadanie własnego sprzętu oraz potwierdzenia umiejętności pływania ,,kartą pływacką”, „patentem żeglarskim” lub pisemnym oświadczeniem osoby pełnoletniej. Do startu dopuszczone będą kajaki „jedynki” i „dwójki”. Każdy kajak musi być wyposażony w sprzęt ratunkowy, a uczestnik spływu posiadać kamizelkę asekuracyjną.

Lista uczestników imprezy zostanie otwarta w sobotę 16 lipca br. o godz. 11.00. Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na godz. 12:00 na tamie w Dębicy, a kajakarze ruszą o 12:30. Zakończenie spływu planowane jest na godz. 17:30 w Pustkowie.