Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Sportowy weekend w Dębicy

12 lutego 2021
Loading...

Najbliższy weekend upłynie w Dębicy pod znakiem sportu. W piątek i w sobotę na dębickim basenie gościć będą najlepsi pływacy w kraju w kategorii junior, którzy wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Polski. Z kolei w niedzielę, na hali sportowej MOSiR w Dębicy odbędą się zawody o Puchar Polski Seniorek i Seniorów, Juniorek i Juniorów w sumo. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Akademia Wisłoki Dębica przygotowała Turniej Halowy dla dzieci z rocznika 2011 i 2013. Wydarzenia organizowane są przy wsparciu Miasta Dębicy, pod patronatem burmistrza Mariusza Szewczyka.

Klubowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu odbędą się w dniach 12-13 lutego br. na basenie krytym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy przy ulicy Piłsudskiego 19. W zawodach nasze miasto reprezentować będzie UKP Gryf Dębica. Wyniki na bieżąco będzie można śledzić na stronie megatiming.pl. Współorganizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Polski Związek Pływacki.

Zawody o Puchar Polski Seniorek i Seniorów, Juniorek i Juniorów w sumo odbędą się już w najbliższą niedzielę, 14 lutego br., w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy (ul. Sportowa 26). Turniej jest jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata. Wśród zawodniczek i zawodników z całego kraju nie zabraknie reprezentantów z naszego regionu. Początek turnieju godzinie 11:00.

Podczas tego weekendu zawodnicy z roczników 2011 i 2013 wezmą udział w Turnieju Halowym zorganizowanym przez Akademię Wisłoki Dębica. 13 lutego br. mecze rozegra rocznik 2013. W turnieju udział wezmą następujące zespoły: Wisłoka Dębica, UKS Stal Mielec I, UKS Stal Mielec II, Soccer Ropczyce, Beniaminek Rzeszów, Legion Pilzno, MULKS Pustynia, Team Przecław. Z kolei w niedzielę zagra rocznik 2011. W turnieju udział wezmą następujące zespoły: Wisłoka Dębica Zieloni, Wisłoka Dębica Czarni, LUKS Skrzyszów, Chemik Pustków, Ziomki Rzeszów, CKM Sport + Mielec, Sokół Kolbuszowa Dolna, GAP Boguchwała. Początek rozgrywek o godzinie 9:00.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, wszystkie wydarzenia odbędą się bez udziału publiczności. Zapraszamy do śledzenia transmisji online. Więcej szczegółów znajduje się na plakatach.