Uwaga!
Obowiązek wymiany ponad 10-letnich pieców do końca 2021 roku
Serwis informacyjny Miasta Dębica

Spotkania z mieszkańcami dotyczące programu „Czyste powietrze”

15 września 2021

Miasto Dębica prowadzi poszerzoną pomoc dla swoich mieszkańców dotyczącą realizacji programu „Czyste Powietrze”. Urzędnicy wspierają dębiczan w wypełnieniu i rozliczeniu wniosków o dofinansowanie wymiany starego kotła oraz termomodernizację domu. Od najbliższego poniedziałku będą prowadzone dodatkowo spotkania informacyjne w tym temacie.

Przypominamy, że radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego przyjęli uchwałę antysmogową, której celem jest ograniczenie tzw. niskiej emisji. Jej zapisy oznaczają, że mieszkańcy województwa powinni wymienić stare kotły na paliwo stałe do końca 2021 roku. Na ten cel można pozyskiwać dotację w ramach programu „Czyste powietrze”. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, Miasto Dębica organizuje spotkania informacyjne. Pierwsze odbędzie się w najbliższy poniedziałek (20.09) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego o godz. 17:00. Dzień później (21.09) urzędnicy z Wydziału Ochrony Środowiska spotkają się w Szkole Podstawowej nr 10, o godz. 18:00, w środę (22.09) w Szkole Podstawowej nr 8, o godz. 18:00. Kolejne spotkanie zostanie zorganizowane w czwartek (23.09), w Szkole Podstawowej nr 12, o godz.18:00. Ostatnie zebranie zaplanowano na poniedziałek (27.09), w remizie OSP przy ul. Świętosława, także o godz. 18:00.

Zarówno na spotkania, jak i do punktu konsultacyjnego zapraszamy tylko mieszkańców Dębicy.  

Kto może starać się o dofinansowanie i na jakie działania można przeczytać także na stronie internetowej: https://czystepowietrze.gov.pl/