Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Spotkanie autorskie z Romualdem Rzeszutkiem

15 września 2023
Loading...

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy w najbliższą środę będzie gościć Romualda Rzeszutka. To inicjator budowy największego w Polsce pomnika „Żołnierzy Wyklętych”, który został odsłonięty we wrześniu 2022 roku w Mielcu. W naszym mieście będzie opowiadał o albumie jego autorstwa pt. „Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem”. Dochód z jego sprzedaży przeznaczony jest na budowę pomników w Braniewie i Dębicy.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Dębicy. Rozpocznie je patriotyczny recital Nikodema Liro, uczestnika programu „Mam Talent”. Młody artysta zaśpiewa pieśni patriotyczne
i niepodległościowe w nowoczesnych aranżacjach.

Po muzycznym wstępie odbędzie się rozmowa z Romualdem Rzeszutkiem. Dla miłośników historii II wojny światowej naszego regionu będzie to prawdziwa gratka. Podczas spotkania będzie można nabyć album „Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem”, z którego dochód przeznaczony zostanie na budowę pomników działaczy podziemia antykomunistycznego w Braniewie i Dębicy.