Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Uczniowie SP nr 9 poznawali pracę Urzędu Miejskiego w Dębicy

14 maja 2026
Loading...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy odwiedzili Urząd Miejski, gdzie poznali zasady funkcjonowania samorządu oraz codzienną pracę miejskich instytucji. Spotkanie miało charakter edukacyjny i było okazją do bezpośredniego zapoznania się z działalnością lokalnych władz.

Młodzież z Dębicy zobaczyła, jak funkcjonuje ratusz

W czwartek, 14 maja br. uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy odwiedzili Urząd Miejski. Podczas wizyty przedstawiciele samorządu przybliżyli młodzieży strukturę magistratu oraz zakres obowiązków poszczególnych wydziałów i organów miejskich.

Sekretarz miasta Sławomir Gawlik oraz radny Rady Miejskiej Paweł Hayn oprowadzili grupę po budynku urzędu i opowiedzieli o funkcjonowaniu administracji samorządowej. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia m.in. Sali Sesyjnej, Sali Ślubów, gabinetu burmistrza oraz Biura Radnych Rady Miejskiej.

Po części organizacyjnej wiceburmistrz Małgorzata Rauch przeprowadziła krótki quiz dotyczący informacji zdobytych podczas wizyty. Każdy z uczestników otrzymał upominek.

Z młodzieżą spotkał się również burmistrz Dębicy Mateusz Kutrzeba, który opowiedział o zadaniach i odpowiedzialności związanej z pełnieniem funkcji włodarza miasta. Na zakończenie wizyty wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie z przedstawicielami samorządu.