Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

Żołnierze Wyklęci w poezji i prozie

27 lutego 2024
Loading...

Ruszyły zapisy do IX edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”. Eliminacje powiatowe odbędą się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy.

Do 5 marca mogą zgłaszać się uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Wojewódzkim Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”.

Tegorocznym eliminacjom patronuje Ludwik Kubik „Lucjan”. Konkurs niezmiennie stanowi hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życia zgodnego z najwyższymi wartościami i umiłowania Ojczyzny. Jest motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, kształtowania poczucia tożsamości narodowej.

Etap powiatowy dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu dębickiego odbędzie się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy w dniu 13 marca 2024 r., o godz. 10.00.

Uczestników obowiązuje prezentacja, tj. pamięciowe opanowanie i wyrecytowanie na żywo przed jury oraz publicznością jednego wiersza lub fragmentu prozy. Powinny być to teksty, które powstały po 1939 r., aż do czasów współczesnych, takie, które realizują motyw „zawsze wierni”.

Szczegóły konkursu można uzyskać w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy, pod numerem tel. 14 68 33 504 wew. 11.