Uwaga
Rekrutacja do miejskich szkół i przedszkoli na rok szkolny 2024/25
Logo Unii Europejskiej Serwis informacyjny Miasta Dębica

77. rocznica akcji ,,Burza” i bitwy na Kałużówce

Loading...

Tegoroczne uroczystości patriotyczno-religijne upamiętniające 77. rocznicę akcji „Burza” i bitwy partyzanckiej na polanie Kałużówka odbędą się 5 września. Ze względu na opady deszczu, zaplanowany program obchodów został zmodyfikowany.

Niedzielna uroczystość 5 września 2021 r. rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Gumniskach. Po mszy św., w kościele, odbędzie się krótka część oficjalna, a zaraz po niej koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Po zakończeniu koncertu, około godz. 12:30, delegacje udadzą się na polanę Kałużówka, gdzie odbędzie się ceremoniał patriotyczny i złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Program sobotnich uroczystości pozostaje bez zmian. O godz. 16:00 sprawowana będzie msza św. w kościele OO. Karmelitów w Pilźnie, a po Eucharystii złożone zostaną kwiaty przy pomniku na Rynku w Pilźnie oraz w Gołęczynie.

Do udziału w uroczystościach zapraszają: władze samorządowe Powiatu Dębickiego, Miasta Dębica, Miasta i Gminy Pilzno, Gminy Dębica, a także Nadleśnictwo Dębica, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Gumniskach oraz Światowy Związek Żołnierzy AK Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy.