Burmistrz Miasta Dębicy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie serdecznie zapraszają nauczycieli przedszkoli, świetlic, klas I-III oraz bibliotekarzy na wyjątkową konferencję poświęconą roli zabawki i zabawy w procesie edukacyjnym i rozwoju dziecka. Wydarzenie odbędzie się 17 lutego 2025 r. w siedzibie biblioteki przy ul. Akademickiej 10 w Dębicy.
Uczestnicy konferencji otrzymają zaświadczenie wydane przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.
Program konferencji
11:00 – 11:45 | Wykład
Znaczenie i zasady doboru zabaw i zabawek dla integralnego rozwoju oraz edukacji dziecka
– dr hab. s. Maria Loyola Opiela, prof. KUL
Ekspertka przedstawi kluczowe aspekty związane z doborem odpowiednich zabawek oraz ich wpływem na wszechstronny rozwój najmłodszych.
11:45 – 12:30 | Wykład
Stymulacja rozwoju mózgu dziecka do 9. roku życia – zabawki i gry logiczne
– Urszula Lizak, logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem oraz trenera TUS.
Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się, jak odpowiednio dobrane gry i zabawki mogą wspierać rozwój intelektualny i poznawczy dziecka.
12:30 – 13:00 | Przerwa na kawę
Czas na rozmowy, wymianę doświadczeń oraz chwilę relaksu.
13:00 – 14:00 | Warsztaty
Jak poprzez zabawę wspierać rozwój dziecka w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej?
– Ćwiczenia praktyczne prowadzone przez Urszulę Lizak
Uczestnicy warsztatów poznają praktyczne metody i narzędzia, które mogą wykorzystać w codziennej pracy z dziećmi.
Zapisy na konferencję: Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową pod adresem: instruktor@mbpdebica.eu, tel. 14/683 35 04 wew. 11. Liczba miejsc ograniczona!
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!