Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • "Ocalmy od zapomnienia" - wystawa w domu parafialnym przy ul. Orlej

  "Ocalmy od zapomnienia" - wystawa w domu parafialnym przy ul. Orlej

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  17 września w domu parafialnym przy kościele pw. Serca Pana Jezusa w Dębicy – Latoszynie odbył się wernisaż wystawy “Ocalmy od zapomnienia” poświęconej patronom dębickich ulic, bohaterom Ziemi Dębickiej, żołnierzom AK. Wystawa otwarta została dokładnie w 78 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

  Czytaj więcej
 • Spektakl: „Dwie połówki pomarańczy”

  Spektakl: „Dwie połówki pomarańczy”

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  4 grudnia zapraszamy do Domu Kultury i Kina „Kosmos” na spektakl „Dwie połówki pomarańczy” Igi Kownackiej, w reżyserii Marii Ciunelis. Przedstawienie przeznaczone jest wyłącznie dla widzów dorosłych, którym twórcy gwarantują dwie godziny śmiechu i dobrej zabawy.

  Czytaj więcej
 • Narodowe Czytanie 2017

  Narodowe Czytanie 2017

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Zapraszamy w dniu 21 września 2017r. o godzinie 12:00, do budynku MiPBP przy ul. Akademickiej 10.

  Czytaj więcej
 • Burmistrz Mariusz Szewczyk wręczył stypendia artystyczne i sportowe

  Burmistrz Mariusz Szewczyk wręczył stypendia artystyczne i sportowe

  Poniedziałek, 18 Wrzesień 2017

  15 uzdolnionych artystycznie i sportowo uczniów dębickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrało we wtorek 12 września w Urzędzie Miejskim w Dębicy z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka stypendia za szczególne osiągnięcia w sferze artystycznej oraz sportowej. Dziesięciu uczniów otrzymało stypendia za sukcesy sportowe natomiast pięcioro zostało wyróżnionych za szczególne osiągnięcia artystyczne.

  Czytaj więcej
 • Dwie wystawy w Galerii

  Dwie wystawy w Galerii

  Poniedziałek, 11 Wrzesień 2017

  Galeria Sztuki MOK zaprasza na wystawę Beaty Kołakowskiej - „Studium przypadku” – grafika oraz poplenerową wystawę – Celiny 2017. Prace będzie można zobaczyć od 8 września do 8 października, w godzinach pracy Galerii. Finisaż wystaw zaplanowano 6 października, o godz.19.

  Czytaj więcej
 • Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia naukowe Burmistrza Miasta Dębicy

  Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia naukowe Burmistrza Miasta Dębicy

  Wtorek, 05 Wrzesień 2017

  4 września w Urzędzie Miejskim w Dębicy już po raz dziewiąty zostały wręczone stypendia dla najlepszych uczniów dębickich szkół podstawowych i gimnazjów. Z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka stypendia za „wyniki w nauce” i „wybitne osiągnięcia” odebrało dziesięciu najzdolniejszych uczniów dębickich placówek oświatowych. Gratulacje najzdolniejszym uczniom złożyli także przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Pękala, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko oraz przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Marta Czekaj. Stypendia są przyznawane w ramach Szkolnego Programu Stypendialnego Miasta Dębicy.

  Czytaj więcej