Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Piesek „Dragon” nr 588 – czeka na właściciela.

  Piesek „Dragon” nr 588 – czeka na właściciela.

  Poniedziałek, 27 Marzec 2017

  Dnia 24.03 do przytuliska trafił młody pies, wysokości "w pół łydki" dorosłego człowieka. Błąkał się po ul. Wiejskiej w Dębicy. Czeka na odbiór właściciela.To nie York.

  Czytaj więcej
 • Wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mogą starać się o dotacje na wsparcie efektywności energetycznej budynków

  Wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mogą starać się o dotacje na wsparcie efektywności energetycznej budynków

  Piątek, 24 Marzec 2017

  Od 31 marca do 29 maja br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie przyjmował wnioski o dofinansowanie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych w ramach środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. O dofinansowanie starać mogą się spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Na realizację projektu NFOŚiGW zarezerwował 300 milionów złotych. Rozstrzygnięcie konkursu przewidziano na listopad 2017 r.

  Czytaj więcej
 • Zainstalowali nowe parkomaty

  Zainstalowali nowe parkomaty

  Czwartek, 23 Marzec 2017

  W ramach modernizacji infrastruktury technicznej Strefy Płatnego Parkowania w Dębicy zostało zakupionych i uruchomionych pięć nowych parko matów, które zastąpiły dotychczas działające urządzenia zlokalizowane w Dębicy przy ulicy Kolejowej oraz Rynek i Sobieskiego.

  Czytaj więcej
 • Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy najlepsi w wojewódzkim konkursie „Megamózgi”

  Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy najlepsi w wojewódzkim konkursie „Megamózgi”

  Czwartek, 23 Marzec 2017

  Drużyna Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy w składzie: Kacper Wygonik, Wojciech Kutyłowski i Damian Kurek zwyciężyła w tegorocznym dwunastym już finale interdyscyplinarnego konkursu wojewódzkiego „Megamózgi 2017”, który 21 marca odbył się w Zespole Szkół w Siedliskach Bogusz. Dębiczanie okazali się najlepsi spośród kilkunastu drużyn z Podkarpacia, które dotarły do finału. Ogółem w konkursie swoich sił próbowali uczniowie z 33 gimnazjów z terenu całego województwa.

  Czytaj więcej
 • Kurs zastępowych w 7 Szczepie

  Kurs zastępowych w 7 Szczepie

  Czwartek, 23 Marzec 2017

  W dniach 24-26 lutego i 10-12 marca 2017r. w Zespole Szkół nr 1 w Dębicy kadra 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego zorganizowała kurs zastępowych, czyli młodych liderów małych grup. Harcerki i harcerze w przyjemnej atmosferze uczestniczyli w zajęciach poszerzających ich wiedzę harcerską, przygotowujących ich do dobrego prowadzenia zastępów i organizowania zbiórek.

  Czytaj więcej
 • II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pt: „ Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście”

  II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pt: „ Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście”

  Czwartek, 23 Marzec 2017

  „Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi… „ słowa J. Korczaka, stanowiły myśl przewodnią II Wojewódzkiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej na temat „Zrozumieć dziecko - trudne zachowania - pozytywne podejście”. Jak podkreśliła Pani Marta Pociask – nauczyciel neurologopeda w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, koordynator i inicjator konferencji – „słowa mają ogromną moc, rozmowa jako elementarna jednostka budowania relacji z drugim człowiekiem – to nośnik informacji, rad, emocji. Słowo i towarzyszący mu przekaz buduje to, co w funkcjonowaniu z dzieckiem jest bardzo ważne: kontakt, wieź, relacje, a zarazem przyczynia się do rozpoznania wczesnych symptomów trudnych zachowań”.

  Czytaj więcej