Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Sprzedaż grzybów tylko z atestem - sprawdź grzyby u klasyfikatora na targowisku !

  Sprzedaż grzybów tylko z atestem - sprawdź grzyby u klasyfikatora na targowisku !

  Czwartek, 27 Lipiec 2017

  Od kilku tygodni na dębickim targowisku przy ul. Kraszewskiego oferowane są do sprzedaży różnego rodzaju grzyby. Należy pamiętać, że aby sprzedawać grzyby sprzedający powinien posiadać specjalny, ważny 48 godzin atest wydany przez klasyfikatora grzybów. Sprawdzenie oferowanych do sprzedaży grzybów odbywa się bezpłatnie. Kupowanie grzybów bez atestu jest dużym ryzykiem dla życia i zdrowia, ponieważ jak pokazuje doświadczenie klasyfikatora grzybów z Urzędu Miejskiego z ostatnich dni na rynku pojawiają się grzyby niejadalne.

  Czytaj więcej
 • „Lajkonik” ponownie w Dębicy

  „Lajkonik” ponownie w Dębicy

  Czwartek, 27 Lipiec 2017

  Nie tylko tańce ludowe, ale i widowiskowego swinga można było zobaczyć podczas wakacyjnego spotkania z folklorem. Gościem specjalnym koncertu był Zespół Pieśni i Tańca „Lajkonik” z Chicago, który po trzech latach ponownie zawitał do Dębicy. Polonusom towarzyszyli gospodarze – zespoły „Igloopolanie” i „Mali Igloopolanie”, wraz z towarzyszącą kapelą.

  Czytaj więcej
 • Powrót „piątki” na starą trasę.

  Powrót „piątki” na starą trasę.

  Środa, 26 Lipiec 2017

  W związku z oddaniem do użytkowania przebudowanego skrzyżowania łączącego ulice Głowackiego, Konarskiego i Staszica od dnia 1 sierpnia br. autobus linii komunikacji miejskiej nr 5 relacji Dębica Zajezdnia MKS – Chotowa kursował będzie, jak dawniej, na odcinku od dworca PKP do ulicy 1 Maja ulicą Głowackiego i ulicą Staszica.Z tym dniem nie będzie już przewozów pasażerskich ulicami Piaski i Kraszewskiego, bowiem kursująca w dni nauki szkolnej „szesnastka” relacji Dębica Zajezdnia MKS – Borowa, od 1 września br. pojedzie również od Dworca PKP śladem „piątki”.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka rowerowa z Burmistrzem już 5 sierpnia

  Wycieczka rowerowa z Burmistrzem już 5 sierpnia

  Wtorek, 25 Lipiec 2017

  Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk zaprasza mieszkańców Dębicy na pierwszą w tym sezonie wycieczkę rowerową. W sierpniowe popołudnie amatorzy dwóch kółek będą mieli okazję przemierzyć liczącą około 35 kilometrów trasę z Dębicy do Czarnej i z powrotem.

  Czytaj więcej
 • Dożynki Powiatowe 2017

  Dożynki Powiatowe 2017

  Wtorek, 25 Lipiec 2017

  27 sierpnia br. odbędzie się doroczne święto plonów – Dożynki Powiatowe podczas którego odbędzie się tradycyjny przegląd wieńców, koncert zespołu ENEJ, finał konkursu „Rolnik Roku Powiatu Dębickiego 2017", a na zakończenie imprezy zabawa taneczna.

  Czytaj więcej
 • Pamięci zamordowanych żydowskich mieszkańców Dębicy - 75. rocznica likwidacji dębickiego getta

  Pamięci zamordowanych żydowskich mieszkańców Dębicy - 75. rocznica likwidacji dębickiego getta

  Wtorek, 25 Lipiec 2017

  21 lipca uroczystością w Parku Jordanowskim w Dębicy rozpoczęły się obchody 75. rocznicy likwidacji dębickiego getta i uczczenia pomordowanych podczas hitlerowskiej okupacji żydowskich mieszkańców miasta. Władze miejskie, przedstawiciele organizacji społecznych i społeczności żydowskiej uhonorowali także pamięć Leokadii i Aleksandra Mikołajkowów ratujących Żydów podczas wojny oraz uczcili ponad 500 ofiar zamordowanych podczas zbiorowej egzekucji w lesie na Wolicy.

  Czytaj więcej