Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Można się już zapisywać do II edycji programu MON „Samoobrona kobiet”

  Można się już zapisywać do II edycji programu MON „Samoobrona kobiet”

  Poniedziałek, 27 Luty 2017

  Startuje rekrutacja do II edycji realizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej Programu „Samoobrona Kobiet”. W województwie Podkarpackim program realizowany jest przez Batalion Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie a rekrutację pań chętnych do wzięcia udziału w kursie prowadzi Wojewódzka Komenda Uzupełnień w Mielcu.

  Czytaj więcej
 • W Dębicy złożono wnioski na 581 instalacji, wnioski kolejnych 38 osób oczekują na liście rezerwowej

  W Dębicy złożono wnioski na 581 instalacji, wnioski kolejnych 38 osób oczekują na liście rezerwowej

  Poniedziałek, 27 Luty 2017

  Do 2 marca trwa nabór wniosków o dofinansowanie instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii w województwie podkarpackim. Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 13 lutego radni Rady Miejskiej w Dębicy wyrazili zgodę na przystąpienie do realizacji projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw z terenu Gminy Miasta Dębica i Gminy Ropczyce”. W całym Województwie Podkarpackim na dofinansowanie takich instalacji przeznaczono 120 mln zł. Dębica i Ropczyce złożą wniosek o dofinansowanie w łącznej kwocie 14, 3 milionów złotych.

  Czytaj więcej
 • Budynek Szkoły Podstawowej nr 3 jak nowy

  Budynek Szkoły Podstawowej nr 3 jak nowy

  Poniedziałek, 27 Luty 2017

  1 067 214 złotych kosztowały przeprowadzone w ubiegłym roku prace termomodernizacyjne budynku głównego i nauczania początkowego Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Oficjalny odbiór zrealizowanej inwestycji miał miejsce pod koniec stycznia 2017 roku.

  Czytaj więcej
 • Wolontariusz Powiatu Dębickiego 2017

  Wolontariusz Powiatu Dębickiego 2017

  Poniedziałek, 27 Luty 2017

  Powiat Dębicki, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Uwierz w siebie” w Dębicy, organizuje konkurs „Wolontariusz Powiatu Dębickiego 2017”. Będzie on stanowił okazję do publicznej prezentacji sylwetek osób wyróżniających się wyjątkową empatią i aktywną postawą w zakresie działań wolontariackich. Umożliwi również promocję i popularyzację wartościowych akcji charytatywnych.

  Czytaj więcej
 • Suczka „Berta” nr 579 (kojec nr 1) – czeka na właściciela.

  Suczka „Berta” nr 579 (kojec nr 1) – czeka na właściciela.

  Poniedziałek, 27 Luty 2017

  21.02.2017 do Przytuliska Dębica trafiła dorosłą suczka w typie Labradora. Suczka jest bardzo żywiołowa i kontaktowa. Błąkała się po ulicy Łysogórska w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Żołnierzom Wyklętym po raz siódmy

  Żołnierzom Wyklętym po raz siódmy

  Piątek, 24 Luty 2017

  Od 26 lutego do 18 marca 2017 roku zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Dębicy i powiecie dębickim. W tym roku, już po raz siódmy, Światowy Związek Żołnierzy AK Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych, inicjuje w naszym regionie obchody tego święta państwowego.

  Czytaj więcej